Збереження життя та здоров`я людини – запорука успішного майбутнього держави!

Під таким гаслом пройшла робоча зустріч працівників МДУ з представниками Управління Держпраці в Закарпатській області, УДСНС України в Закарпатській області, Мукачівської міської Ради (відділ з надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи). Зустріч відбулася в рамках реалізації Програми Типового Положення «Про навчання та перевірку знань з питань охорони праці» та з нагоди  початку чергових навчань з питань охорони праці, техніки безпеки, пожежної  та техногенної безпеки, цивільного захисту для працівників, керівників структурних підрозділів та професорсько-викладацького складу.

Основне питання зустрічі – реалізація виконання вимог ст.18 Закону України “Про охорону праці”  та “Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці в закладах,  установах, організаціях, підприємствах, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України”, затвердженого наказом МОН від 18.04.2006 р. №304.

Проректор з науково-педагогічної роботи та економічних питань, головний бухгалтер В.А. Пігош зазначив, що згідно цих нормативно-правових документів обов’язком кожного керівника є створення належних, безпечних умов праці, а головним завданням зустрічі – попередження нещасних випадків в навчальному закладі та запобігання  порушень чинного законодавства України з питань охорони праці.

Завідувач відділу охорони праці Гобрей М.В. окреслила завдання, які стоять перед інспекторами відповідних управлінь щодо втілення у життя рішень Уряду, направлених на реалізацію повноважень у сфері законодавства про охорону праці та викорінення ряду проблем.

Представник управління Держпраці головний державний інспектор відділу нагляду в АПК, СКС Тетяна Маргітич зауважила, що формування культури охорони праці та якості охорони праці сприятиме зниженню рівня виробничого травматизму та смертності на робочих місцях. Обговорювались також останні зміни в законодавстві щодо атестації робочих місць; надання домедичної допомоги; пільг і компенсацій за роботу в шкідливих умовах праці; розслідування нещасних випадків на виробництві тощо.

Начальник Мукачівського міськрайонного відділу УДСНС в Закарпатській області Мисло Євген Іванович та заступник начальника Мукачівського міськрайонного відділу УДСНС в Закарпатській області Праслов Євген Олександрович наголосили, що головною метою навчання є отримання додаткових знань та навичок з питань охорони праці, пожежної безпеки, обізнаність під час виконання певних дій, здатність запобігти та швидко реагувати на порушення, прийняття правильних рішень, спрямованих на запобігання нещасних випадків.

Завідувач навчально-консультативним пунктом Цивільного захисту м. Мукачева, представник Міськвиконкому та відділу з надзвичайних ситуацій та мобілізаційної роботи Семенович Павло Павлович ознайомив присутніх із роботою відділу та надав  рекомендації щодо організації дій у випадку забруднення хімічними, біологічними, радіоактивними речовинами та техногенної катастрофи.

Подібні заходи акцентують увагу на актуальності проблеми безпеки людини на виробництві та у повсякденному житті. Адже життя людини є найбільшою цінністю!