Архівіст – це професія майбутнього!

Чому сьогодні одна з найдавніших професій – робота архівіста – особливо цікава й сучасна? Глобальне використання інформаційних технологій призвело до того, що діловодство та документообіг переходить в електронний вигляд. Архівіст XXI століття знає не тільки історію та суміжні дисципліни, поліграфію, історію державних установ, літератури і мистецтва, але й добре обізнаний з електронно-обчислювальною технікою та історичною інформатикою.
Будь-яке підприємство чи установа мають свої архіви. Сам факт існування архіву свідчить про престиж, постійність і стабільність підприємства. Тому архівісти затребувані завжди і всюди. На сьогодні існують державні урядові архіви, громадські та приватні архіви, історичні архіви й сховища (державні або приватні), що містять в собі юридичні документи.
Головним завданням архівіста є правильна організація роботи архіву та документообігу в ньому. Архівісти опрацьовують матеріали, створюють науково-довідкову базу документів, здійснюють їх облік та контроль використання, займаються публікаторською роботою, а також, за запитом, – пошуком матеріалів з тих чи інших історичних подій.