Професійна підготовка фахівців дошкільної освіти: гуманістичний аспект

4 жовтня 2017 року науково-педагогічними працівниками кафедри теорії та методики дошкільної освіти МДУ було проведено методичний семінар-практикум «Співпраця науковців і практиків дошкільної освіти у підготовці педагогів до гуманістичного виховання». До участі в семінарі долучилися фахівці управління освіти, молоді та спорту Мукачівської міської ради, викладачі кафедри педагогіки дошкільної та початкової освіти, студенти-магістри спеціальності «Дошкільна освіта» та викладачі Гуманітарно-педагогічного коледжу Мукачівського державного університету.

З вітальним словом виступила доктор педагогічних наук, декан педагогічного факультету МДУ Фізеші О.Й. Особливості підготовки педагога до виховання дітей дошкільного віку в світлі гуманістичної парадигми  окреслила  кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії та методики дошкільної освіти Черепаня Н.І. Про мережу дошкільних навчальних закладів м. Мукачева, особливості проектування освітнього простору ДНЗ зазначила у своєму виступі головний спеціаліст управління освіти, молоді та спорту Мукачівської міської ради Понго Л.Є.

Викладачі разом зі студентами прийняли участь в обговоренні проблеми: висвітлили особливості формування гуманних взаємовідносин дітей дошкільного віку в процесі навчально-пізнавальної та ігрової діяльності, визначили шляхи забезпечення готовності майбутніх педагогів до гуманістичного виховання в ході взаємодії з дітьми та їх батьками та запропонували напрями вдосконалення теоретичної та практичної підготовки студентів відповідно до проблеми.

У виступах учасників семінару наголошено на співпраці педагогічного факультету МДУ та управління освіти, молоді та спорту Мукачівської міської ради у підготовці майбутнього фахівця-дошкільника.