Відкриття ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Т. Г. Шевченка

18 жовтня 2018 року в читальній залі Наукової бібліотеки МДУ відбулося  відкриття ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу  учнівської та студентської молоді ім. Т. Г. Шевченка.

Відкрила святкові урочистості кандидат філологічних наук, доцент Курило О.Й., відповідальна за організаційно-виховну роботу на кафедрі філологічних дисциплін та соціальних комунікацій МДУ,  яка наголосила, що Міжнародний мовно-літературний конкурс учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка – щорічний загальнонаціональний захід, спрямований на підвищення рівня загальної мовної культури, виявлення творчо обдарованої молоді, розвиток її потенціалу, виховання поваги до мови й традицій свого народу, любові до рідного краю та вшанування Великого Кобзаря.

Сам конкурс, свято рідного слова, яке відбудеться в листопаді, надасть можливість студентам перевірити свої знання та сили, відчути власну причетність до великої когорти шанувальників спадщини Кобзаря.

Доцент Курило О.Й. зазначила, що творчі роботи можуть передбачати теми, пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю, духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню націй, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Т.Г. Шевченко. Крім того, викладачка ознайомила учасників, серед яких були студенти перших курсів педагогічного, гуманітарного факультетів, із вимогами до конкурсу та конкурсних робіт.

На святкові урочистості запрошено одного з засновників міського літературного об’єднання «Рідне слово», поета, прозаїка нашого краю – Ярослава Січа, який ознайомив слухачів із власною поезією про Шевченка, а також були присутні члени кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій. Кращі студенти груп ПО-1, ПОПСОД-1 та ПОСП-1 підготували для гостей свята вірші Великого Кобзаря.

Захід супроводжувався мультимедійною презентацією, фільмом про Т. Шевченка. Свято вдало доповнювала виставка книг про життєвий і творчий шлях видатного письменника. На завершення урочистостей лунала поезія «Думи мої, думи мої…» у виконанні всесвітньої капели бандуристів.

Директор Наукової бібліотеки МДУ –  Мовчан К.М.

Категорії: кафедра філологічних дисциплін та соціальних комунікацій, Наукова бібліотека МДУ