20 років СБМ. Фестиваль моди в Мукачівському державному університеті

…20 років тому ще в стінах Мукачівської філії Технологічного університету Поділля розпочав свою роботу Студентський будинок Моди. Засновниками цієї структури по праву вважаються викладачі кафедри легкої промисловості, що забезпечували і забезпечують на сьогодні підготовку інженерно-технічних фахівців для швейної галузі. Саме вони започаткували перші конкурси молодих дизайнерів «Нова мода», «Сезони моди в Мукачеві», а згодом – «Новий колорит».
Формат святкування ювілею передбачав проведення різних заходів. Завершальним акордом став Фестиваль моди, що проходив з 27-го по 29-те квітня. Місяці клопіткої творчої підготовки з нагоди 20-річчя Студентського Будинку Моди МДУ завершилися феєричним дійством – показом-концертом дизайнерських робіт випускників, студентів Мукачівського державного університету та гостей фестивалю.
Фестиваль проводився протягом трьох днів, кожен з яких мав відповідну програму та учасників. Об’єднуючу місію виконала Виставка художніх та промислових робіт студентів університету, учнів професійно-технічної освіти та підприємств легкої промисловості Закарпатського регіону.

День перший. В цей день відбувся круглий стіл на тему «Студентський будинок моди – крок до реалізації творчого потенціалу». Студенти технологічних спеціальностей різних курсів поспілкувалися з випускниками спеціальності «конструювання та технології швейних виробів» щодо професійного становлення у fashion-індустрії. Завершився день майстер-класом від дизайнера зі Львова Любці Петрусь, випускниці 2005р. Студенти та випускники з зацікавленням та великим ентузіазмом опановували ази створення «бриж», «морщок» та «рісовань», взятих з стародавніх технік народних вишивок Західної України.

У другий день Фестивалю моди відбулося основне дійство – показ колекцій випускників та гостей фестивалю. На форум, окрім випускників, прибули студенти та викладачі різних груп професійних шкіл:

• Stredná odborná škola podnikania Prešov (Словаччина),
  • Відокремлений підрозділ «Об’єднане вище професійно-технічне училище сфери послуг» НУ «Одеська юридична академія»,
  • Ужгородське вище комерційне училище КНТЕУ.

Гостей Фестивалю моди вразило креативне оформлення сцени в стилі хенд-мейд. Студенти 2-го та 3-го курсів під керівництвом Сєдоухової Євгенії Віталіївни майстерно виконали візитівку-заставку та прикрасили центральну частину сцени.
По-сімейному тепла атмосфера дійства, професійність манекенниць, високий рівень дизайнерських робіт авторів колекцій радували глядачів.
Окремий респект роботам випускників. У ювілейному показі прийняли участь семеро дизайнерів, випускників Мукачівського державного університету різних років:

Любця Петрусь (м. Львів), Наталія Тоба (м. Мукачево),

Мирослава Кузмічова (м. Виноградів), Юлія Ткач (м. Мукачево),

Ольга Рахметова (м. Львів), Валерій Сивохоп (м. Ужгород),

Бейреш Блонка (м. Будапешт, Угорщина).

Хочеться в черговий раз відмітити підтримку спонсорів – підприємств легкої промисловості регіону, серед яких найбільш віддані:  Мукачівська швейна фабрика, Мукачівська трикотажна фабрика «Мрія», підприємство «Едельвейс-Ле-Го»,  Ужгородська швейна фабрика  «Парада».

Третій день – день екскурсій мальовничим Закарпаттям.
Фестиваль Моди завершився – тепер це ще одна сторінка СБМ.  У пам’яті залишаться спогади про приємні емоції, що заряджають на нові звершення. Нам є чим і ким пишатись… і це окриляє. Так тримати…