Чим же приваблива професія вихователя?

Вибір майбутньої професіє для молодої людини завжди нелегка справа. Інколи потрібно просто відкинути все і прислухатись до себе! Важливо обрати професію, яка буде справді приносити задоволення, і, обравши її, потрібно йти до своєї мети за покликом душі шляхом злетів і падінь!

Професія вихователя має надзвичайну соціальну значимість, адже моральні принципи і погляди, життєва позиція людини, її характер закладаються в дитинстві. Це вимагає високої компетентності, бездоганної освіченості і всебічного розвитку особистості самого вихователя, який супроводжує дитину в її ранні роки.

Як відзначав В.О.Сухомлинський «Дитинство – найважливіший період людського життя, не підготовка до майбутнього життя, а справжнє, яскраве, самобутнє, неповторне життя. І від того, як минуло дитинство, хто вів дитину за руку в дитячі роки, що увійшло в її розум і серце з навколишнього світу, – від цього вирішальною мірою залежить, якою людиною стане сьогоднішній малюк».

Якщо професія вихователя – це ваше покликання, то працювати легко. Коли ви любите дітей і розумієтеся на тонкощах їх виховання, ви не працюєте ні дня, так як ви просто живете, спілкуєтеся з ними, проживаєте кожен день з бажанням стати краще, зробити кращими своїх вихованців.

Спілкування з дітьми є позитивною стороною педагогічної професії. Саме з малюками педагог поринає в «країну дитинства», вчиться бути щирим, радіти та вірити в чудеса. Саме малюки дають нам дорослим підтримку та життєву енергію.

Професія вихователя змушує весь час рухатися вперед, шукати і знаходити щось нове, розвивати свої творчі здібності, дає можливість зануритися в атмосферу щасливого дитинства. Недаремно кажуть – вихователь не старіє, його душа завжди молода.

Для успішного оволодіння даною професією людина повинна бути уважною, відповідальною, чуйною, тактовною, товариською, терплячою, виявляти схильність до роботи з дітьми. Бажано мати хорошу пам’ять, увагу та високі комунікативні здібності. Потрібні загальна культура та ерудованість, грамотна і виразна мова, добре поставлений голос, уміння керувати колективом.

Запрошуємо на навчання за спеціальністю «Дошкільна освіта», де ми щодня відкриватимемо для Вас все нові і нові таємниці професії педагога!

Категорії: Кафедра теорії та методики дошкільної освіти