Духовні настанови: «Життя – це дар Божий. Цінність людського життя»

Пам’ятай! Життя є дар,
 Великий дар.
І той, хто його не цінує,
Цього не заслуговує.
Леонардо да Вінчі

Духовні настанови:
«Життя – це дар Божий. Цінність людського життя»

В епоху кардинальних соціально-політичних змін актуалізується необхідність у формуванні життєстверджуючих цінностей. Будь-яка деформація ціннісної системи пригнічує в особистості конструктивне начало. Щоб не дозволити людині стати жертвою зовнішніх обставин, усі інститути соціалізації повинні формувати в неї активну життєву позицію, оптимістичне світосприйняття, позитивне мислення, якості успішної особистості.

Саме тому на педагогічному факультеті університету кафедрою педагогіки дошкільної та початкової освіти було організовано зустріч студентів ОКР Спеціаліст та ОС Магістр з настоятелем храму Зіслання Святого Духа протоієреєм о. Василем Копином.

Година спілкування пройшла у цікавій та невимушеній формі. Головне, на що акцентував увагу о. Василь, це те, що життя – перш за все Дар Божий, який отримала людина як вияв Божої любові; дар життя даний нам на початку нашого існування на цій Землі і продовжує нам даруватися у кожній нашій миті життя. Життя – насамперед, становлення людини, це період, коли вона розвивається у всіх відношеннях: фізичному, розумовому, моральному; прагне певної досконалості: підвищувати освітній рівень, реалізовувати і здійснювати задуми. Прийде час, коли цей дар вичерпається, щоб дарувати нам інший дар – дар вічного життя.

Ось тому нам потрібно берегти життя, дбаючи за душу і тіло, за їх гармонійний розвиток.

Хай буде дороговказом для всіх Духовний заповіт матері Терези:
Життя – це можливість, використай її.
Життя – це радість, відчувай її.
Життя – це краса, дивуйся їй.
Життя – це насолода, скуштуй її.
Життя – це сон, розгадай його.
Життя – це виклик, зустрінь його.
Життя – це обов’язок, виконай його.
Життя – це скарб, цінуй його.
Життя – це гра, грай у неї.
Життя – це багатство, збережи його.
Життя – це любов, радій їй.
Життя – це таємниця, пізнай її.
Життя – це обіцянка, виконай її.
Життя – це скорбота, подолай її.
Життя – це гімн, заспівай його.
Життя – це боротьба, прийми її.
Життя – це драма, стань з нею віч на віч.
Життя – це пригода, віддайся їй.
Ми покликані боронити життя
Життя – це успіх, твори його.
Життя занадто цінне, не знищуй його.
Життя – це життя, захисти його.