На виконання Указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 928 кафедрою філологічних дисциплін та соціальних комунікацій МДУ проведено І етап VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Цей захід має важливе значення, оскільки сприяє піднесенню престижу української мови і літератури в молодого покоління, підвищенню рівня загальної мовної культури, вихованню в його учасників почуття гордості за свій народ, любові до рідного краю, вшануванню Великого Кобзаря, поета світового рівня – Тараса Григоровича Шевченка.
Творчі роботи студентів передбачали теми, пов’язані, зокрема, з культурою, мораллю,духовними цінностями українського народу, які сприяють об’єднанню нації, формують почуття патріотизму, оптимізму й віри в щасливе майбуття Української держави, про яку мріяв і писав у своїх творах Т.Шевченко.
Перемогу в конкурсі здобула Росол Юліана, студентка групи ПО-1 педагогічного факультету. Її робота відзначається оригінальністю мислення і мовлення, творчим підходом, точністю та доцільністю використання слів, образністю думки й умінням висловлювати власні судження. Студентку рекомендовано до участі в обласному етапі VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. Друге місце зайняла Шелемба Ганна, студентка групи ПО-1, третє місце – Дзямка Ольга, студентка групи П-1 гуманітарного факультету.