ФЕСТИВАЛЬ-КОНКУРС «КРИЛА МРІЇ» ОБ’ЄДНАВ ТАЛАНОВИТУ МОЛОДЬ ЗАКАРПАТТЯ

20  квітня 2018 року у Мукачівському державному університеті  проходив фестиваль-конкурс «Крила мрії», який проводиться вже вдруге  в рамках Міжнародної науково-практичної конференції  «Мистецька освіта в європейському соціокультурному просторі ХХІ століття» й цьогоріч об’єднав на одній сцені талановиту молодь з усього Закарпаття.

Організатором фестивалю є кафедра педагогіки музичної освіти і виконавського мистецтва Мукачівського державного університету.

Мета фестивалю-конкурсу: створення умов для виявлення, підтримки та розвитку творчої обдарованості учнів загальноосвітніх навчальних закладів регіону; збагачення  мистецького потенціалу краю; культурне та естетичне виховання учнівської молоді; популяризація вокального й інстументально-виконавського мистецтва; знайомство з кращими солістами, встановлення творчих контактів між учасниками – учнями старших класів загальноосвітніх навчальних закладів; налагодження мистецько-педагогічної співпраці між освітніми закладами.

Конкурсну програму оцінювало журі (Заслужені артисти, професори, діячі освіти, культури і мистецтв України та Європи): Лауреат Міжнародних конкурсів, професор Литовської академії музики і театру – Едуардас Габніс (Литва); доктор наук, доцент Литовської академії музики і театру – Гедре Габніте (Литва); доктор наук Інституту музики Академії Яна Длугоша – Маріла Ренат (Республіка Польща); доктор мистецтвознавства, професор, Заслужений артист України, професор кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – Мирон Черепанин (Україна); доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки музичної освіти і виконавського мистецтва – Наталія Попович (Україна); викладач естрадного вокалу вищої категорії – Маріанна Сухолова (Україна).

Учасники змагалися у номінаціях «Інструментальне мистецтво» та «Вокал». Конкурсна програма передбачала виконання учасниками двох творів/композицій згідно номінації та жанру.

Яскравою родзинкою програми фестивалю стали виступи виконавців: аспірантки НПУ ім.М.Драгоманова Чжоу Геян (фортепіано); Григорія Чепури (саксофон); Віталія Горвата (вокал); Євгена Мусійця (баян).

Подарунком для учасників та гостей фестивалю-конкурсу став виступ члена журі – чарівної співачки – Маріанни Сухолової.

За підсумками результатів голосування членів журі, відповідно до набраних рейтингових балів – Диплом переможця за 1 місце у номінації «Інструментальне мистецтво» виборов  Володимир Орос – учень 9-го класу Мукачівського НВК «ЗОШ І – ІІІ ст.» № 11, а 1 місце у номінації «Вокал» здобула Тетяна Короткова – учениця 11-го класу Мукачівської спеціалізованої ЗОШ І – ІІІ ст. № 16.

Дипломом «За індивідуальність сценічного образу» відзначено Андріану Борисову – ученицю 11-го класу Мукачівської спеціалізованої ЗОШ І – ІІІ ст. № 10.

Максимальну кількість балів набрала Марія Попович – учениця 9-го класу Мукачівської ЗОШ І – ІІІ ст.. № 13, отримавши Гран-прі фестивалю-конкурсу «Крила мрії» – запис виступу на телебаченні.

Переможців  фестивалю-конкурсу було нагороджено дипломами та цінними подарунками від фірми «MOYO».

Інформаційний партнер фестивалю-конкурсу «Крила мрії» – телеканал «Перший Кабельний».

Ведуча – Аліна Поляк.

Звукорежисер – Василь Дьордяк.

Cердечно Вітаємо переможців і нехай їхні окрилені мрії здійсняться!!!