IІ Міжнародна науково-практична конференція «Мистецька освіта в європейському соціокультурному просторі»

19 квітня 2018 року у Мукачівському державному університеті розпочала свою роботу IІ Міжнародна науково-практична  конференція «Мистецька освіта в європейському соціокультурному просторі».

Серед співорганізаторів заходу – ведучі вищі мистецькі заклади України та Європи: Львівська національна музична академія імені М.В. Лисенка; Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника; Інститут музики Академії Яна Длугоша; Литовська академія музики і театру; Ніредьгазький університет.

Після яскравого музичного вітання, яке прозвучало у виконанні  Лауреата 1 премії ІI Міжнародного конкурсу-фестивалю «Stankovych fest» Любові Лукіної та асистента кафедри співу диригування і музично-теоретичних дисциплін – Олесі Боднар, з  урочистим вітальним словом відкрила роботу конференції – ректор Мукачівського державного університету, доктор психологічних наук, професор – Щербан Тетяна Дмитрівна.

В ході пленарного засідання виступили: проректор Мукачівського державного університету, доктор економічних наук, професор – Василь Папп; Лауреат Міжнародних конкурсів, професор Литовської академії музики і театру – Едуардас Габніс; доктор педагогічних наук, доцент кафедри педагогіки Литовської академії музики і театру – Гедре Габніте; доктор педагогічних наук Інституту музики Академії Яна Длугоша – Маріла Ренат; Народна артистка України, актриса Мукачівського драматичного театру, Почесний громадянин міста Мукачева – Лідія Пирогова; доктор мистецтвознавства, професор, Заслужений артист України, професор кафедри музичної україністики та народно-інструментального мистецтва Навчально-наукового Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника – Мирон Черепанин, доповідь якого відбувалася  у формі майстер-класу з інструментального аранжування.

В рамках роботи секцій, проводилося обговорення актуальних питань, що були сфокусовані на проблематиці в сфері мистецької освіти за такими напрямами: мистецтво і особистість: минуле та сучасність; теорія та методика музичної освіти: проблеми і перспективи розвитку; кадрове забезпечення освітньої діяльності у мистецькій сфері: напрями підвищення якості фахової підготовки; арт-терапія – мистецтво реконструкції внутрішнього світу особистості та її соціальних зв’язків; інноваційні процеси у контексті практики викладання мистецьких дисциплін.

Конференція проходила у піднесеній, мистецько-дружній атмосфері, що підкреслило високий науково-творчий потенціал її учасників!