Інституційний репозитарій Мукачівського державного університету

Відкритий доступ до наукових, навчальних видань, створення інституційних репозитаріїв  розглядаються сьогодні як нова модель наукових комунікацій. Популяризація електронних архівів – одне із першочергових завдань бібліотек вищих навчальних закладів, наукових установ. Саме тому основні зусилля в організації роботи наукової бібліотеки МДУ, як потужного науково-інформаційного центру університету, спрямовані на створення та безперебійне функціонування різних пошукових механізмів як для відкриття доступу користувачів бібліотеки до світових електронних ресурсів так і поширення, популяризації праць науковців університету через інституційний репозитарій  Мукачівського державного університету (IRMSU). Репозитарій  функціонує на основі програмного забезпечення DSpace, головними перевагами якого є безкоштовність, відкритість, сучасність дизайну та інтерфейсу (можливість перегляду на мобільному пристрої та ін.). В репозитарії розміщуються наукові публікації вчених університету, навчально-методичні матеріали, патенти та ін. Автоматизована система дає можливість ієрархічного перегляду за фондами та зібраннями, пошуку за авторами, темами, заголовками, датами опублікування. Підключена до репозитарію система статистики дозволяє збирати інформацію про кількість відвідувачів, кількість візитів, кількість переглядів праць викладачів, кількість скачувань.

Доступ до інституційного репозитарію Мукачівського державного університету http://dspace.msu.edu.ua:8080/