Корисні поради для першокурсників

Одинадцять років за шкільною партою, отримання атестату, надважке ЗНО та хиткий стан абітурієнта. Здається, найскладніше вже позаду. І ось ти стоїш перед дверима омріяного університету в почесному званні студента. Лише один крок – і перед тобою виникне інше життя, таке бажане і ще зовсім незвідане. Але що робити в цьому безкінечному круговороті людей, які так і линуть з кожного закутку в неймовірній кількості?

1. По-перше, не панікуй. Іди вперед, бо все одно втікати вже нікуди…
  2. Знайди друзів. Університет – це не тільки місце, де ти отримаєш знання зі своєї спеціальності. Це також можливість зав’язати дружні відносини. У вас з одногрупниками з самого початку вже є спільні інтереси – це професія, яку ви обрали. Та й погодься, що розібратися в цьому лабіринті з аудиторій буде набагато легше, маючи дружню підтримку.
  3. Один із найулюбленіших висловів студентів-старшокурсників: «Перший рік ти працюєш на заліковку, потім – заліковка працює на тебе». Намагайся з самого початку показати, що основна твоя мета – навчатися. Викладачі завжди допоможуть тим, хто має серйозні наміри й активно їх проявляє.
  4. Приготуйся, що більшість матеріалу необхідно буде вивчати самостійно. Усі «вчорашні школярі» звикли до того, аби їм «розжовували» по кілька разів одне й те саме. В університеті тебе тільки направляють на правильний курс, читаючи лекції, рекомендуючи літературу. Вибиратися з цього потоку інформації потрібно буде самому.
  5. Викинь з голови слова: «А навіщо взагалі мені цей предмет?» Вища освіта включає в себе, окрім основних дисциплін, предмети для загального розвитку. Тому замість того, аби доводити викладачеві свою впевненість у тому, що його предмет тобі не знадобиться, розгортай підручник і записуй конспект. По-перше, ти ніколи не знаєш, в який напрям поверне твоє життя і що буде необхідним. По-друге, це тобі аж ніяк не допоможе отримати залік у майбутньому.
  6. Не зациклюйся на чомусь одному. Пам’ятай, що за цей час ти маєш встигнути зробити чимало справ. З кожним днем підвищувати свій професійний рівень, багато займаючись самоосвітою, постійно практикуючись. Частіше відвідуй різні студентські заходи, збори групи у вільний від навчання час. А якщо не знайдеться організатор – можливо, ним станеш саме ти!