Крила мрії

21 квітня, в рамках проведення I Міжнародної науково-практичної конференції «Мистецька освіта в європейському соціокультурному просторі ХХІ століття», відбувся фестиваль-конкурс обдарованих учнів 10-11 класів ЗОШ м. Мукачева «Крила мрії».
Засновниками і організаторами фестивалю-конкурсу є кафедра педагогіки музичної освіти і виконавського мистецтва Мукачівського державного університету.
Основною метою та завданнями фестивалю-конкурсу були: створення умов для виявлення, підтримки та розвитку творчої обдарованості учнів загальноосвітніх навчальних закладів м. Мукачево; збагачення мистецького потенціалу краю; культурне та естетичне виховання учнівської молоді; популяризація вокального й інстументально-виконавського мистецтва; знайомство з кращими солістами, встановлення творчих контактів між учасниками – учнями старших класів ЗОШ м. Мукачева; налагодження мистецько-педагогічної співпраці між освітніми закладами.
Конкурсанти змагалися у номінаціях «Інструментальне мистецтво» та «Вокал», демонструючи яскравість індивідуальної манери виконання, багатогранність репертуару.
Членами журі були фахівці в галузі музичного мистецтва з України (Ольга Петрівна Хижна, доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування факультету мистецтв імені А.Т.Авдієвського НПУ імені М.П.Драгоманова, Наталія Михайлівна Попович, доктор педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри педагогіки музичної освіти та виконавського мистецтва), Угорщини (Дуффек Міхай, професор, Dr, декан Факультету Музичного мистецтва Дебреценського Університету, Ференціне dr. Ач Ілдіко, Dr. hab., заступник ректора з освітньої роботи, директор Інституту Музики Ніредьгазького університету), Словацької Республіки (Шімон Марінчак, професор, Dr, проректор з міжнародних відносин Транвського університету) і Республіки Польща (Ірена Мудрецька, доктор педагогічних наук, професор, проректор з навчально-методичної та наукової роботи, Вища школа суспільних наук «Педагогіум», Варшава).
Членами журі відмічено особливу яскравість манери виконання та повноту сценічного втілення виступів лауреатів, що посіли 1-е місце, а саме: Шахова Кирила – учня 9 класу Мукачівської загальноосвітньої школа І-ІІІ ступенів № 1 ім. О.С.Пушкіна Мукачівської міської ради Закарпатської області (номінація «Інструментальне мистецтво»); Брецка Даніеля – учня 11 класу Мукачівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 13 Мукачівської міської ради Закарпатської області (номінація «Інструментальне мистецтво»); Поповича Бенце – учня 11 класу Мукачівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. Ф.Ракоці ІІ з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів Мукачівської міської ради Закарпатської області (номінація «Інструментальне мистецтво»); Попович Емеше – учня 9 класу Мукачівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. Ф.Ракоці ІІ з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів Мукачівської міської ради Закарпатської області (номінація «Вокал»);
Марейчевої Валерії – учениці 10 класу Мукачівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 4 з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів Мукачівської міської ради Закарпатської області (номінація «Вокал»); Деркач Юліанни – учениці 11 класу Мукачівська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 3 ім. Ф.Ракоці ІІ з поглибленим вивченням окремих предметів та курсів Мукачівської міської ради Закарпатської області (номінація «Вокал»);
Миголинець Адріани – учениці 11 класу Мукачівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 2 ім. Т.Г.Шевченка Мукачівської міської ради Закарпатської області (номінація «Вокал»).
Гран-прі виборола учениця 10-го класу Мукачівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 10 Мукачівської міської ради Закарпатської області Борисова Андріана.
Члени журі та організатори конкурсу щиро вдячні всім учасникам конкурсу за активну участь у заході, а їх батькам за розвиток та підтримку творчості дітей, а саме:

Паславській Наталії-Марії
Різак Евеліні
Туряниці Роберту
Бряник Юлії
Балог Йосипу
Тимошик Надії
Рузинець Дарії
Гудивок Станіславу
Русинка Еріці
Попович Аліні
Гопонька Катерині
Коротковій Тетяні
Бондарєвій Діані
Мадяр Мирославі
Воробок Андріані
Гайденко Ганні
Дичка Камілі
Балолін Олександру

Символічним на церемонії урочистого закриття фестивалю-конкурсу «Крила-мрії» став момент, коли учні 1 класів Мукачівського НВК «Гармонія» запустили в небо різнокольорові кульки, на яких учасники-конкурсанти написали їхню найзаповітнішу мрію.

Тож нехай кольорові, окрилені
мрії дітей здійснюються!!!

Щиро вітаємо усіх переможців!
Зичимо їм щастя та подальших творчих звершень!!!