Курси підвищення кваліфікації музичних керівників дошкільних навчальних закладів

З 24 квітня 2017 року на базі педагогічного факультету Мукачівського державного університету проходить робота курсів підвищення кваліфікації музичних керівників дошкільних навчальних закладів м. Сваляви та Свалявського району. Актуальність проведення курсів зумовлена суспільними запитами сьогодення, новітніми освітніми цілями, необхідністю пошуку ефективних шляхів реформування дошкільної освіти з урахуванням реалізації компетентнісного підходу, перетворення освітнього простору дошкілля Закарпатської області на стратегічний ресурс інноваційного розвитку.
Заняття відбуваються у формі лекцій, тренінгів, майстер-класів, семінарів-практикумів, дискусій тощо. Час проведення таких заходів – переважно друга половина дня, позаяк слухачі курсів займаються без відриву від виробництва. Значна частина практичних занять проходить на базі дошкільних навчальних закладів № 33 та № 8 міста Мукачева. Результатом спостереження та аналізу цікавих домінантних, інтегрованих, комплексних музичних занять стало визначення актуальних проблем музичної дошкільної освіти в умовах інтеграції України в європейський освітній простір; осмислення сучасного освітнього простору дошкільного навчального закладу, виявлення оригінальних педагогічних напрацювань і здобутків у сфері музично-естетичного розвитку дошкільників; аналіз проблем наступності дошкільної і початкової ланки освіти з питань музичного виховання; виявлення перешкод професійного розвитку музичних керівників дошкільних закладів та ефективних шляхів їх подолання в сучасних умовах безперервної освіти.