«Майбутнє лісу у твоїх руках»

Щороку навесні людство відзначає Міжнародний день Землі, який за рішенням Генеральної Асамблеї ООН (в резолюції A/RES/67/200) був визнаний ще у 1971 році. За традицією, починаючи з цього дня протягом місяця усі бажаючі мають змогу взяти участь у різноманітних екологічних заходах, озелененні та благоустрої населених пунктів і прилеглих до них територій.
Розуміючи необхідність виховання у підростаючого покоління дбайливого ставлення до природи, роз’яснення широким колам громадськості важливості створення лісових насаджень як одного з основних компонентів збереження екологічної рівноваги на планеті, Державний комітет лісового господарства України, за підтримки Міністерства освіти і науки України та Товариства лісівників України, проводить щорічну акцію «Майбутнє лісу у твоїх руках», яка цьогоріч стартувала 21 березня у Міжнародний день лісів. Головний захід акції – посадка дерев і створення нових лісів за широкої участі учнівської та студентської молоді, громадськості, представників органів влади та ЗМІ.
Закарпаття активно долучається до даної акції, організовуючи різноманітні заходи із залученням молоді, яка пропагує збереження краси рідних карпатських лісів. Тож для студентів Мукачівського державного університету вже стало доброю традицією збільшувати площу лісових насаджень в області.
Так, 04 квітня 2017 року в рамках акції «Майбутнє лісу у твоїх руках» студенти 2-го, 3-го і 4-го курсів факультету економіки, управління та інженерії напрямів підготовки «Облік і аудит», «Професійна освіта. Економіка», «Маркетинг» та «Менеджмент» посадили власний ліс на території ДП «Мукачівське ЛГ», який став живим посланням майбутнім поколінням закарпатців.
Ініціатором заходу виступила кафедра обліку і оподаткування та маркетингу Мукачівського державного університету, викладачі якої спільно зі студентами висадили в урочищі «Рафайново» ( квартал 78, виділ 5), що на території Мукачівського лісництва, близько 5 тис. саджанців дуба звичайного та сосни.
Допомагали «волонтерам лісу» працівники державної лісової охорони Мукачівського лісництва за сприяння та організації директора ДП «Мукачівське ЛГ» Василя Анталовського та депутатів Мукачівської районної ради.
Також долучився до акції голова Мукачівської РДА Сергій Гайдай, який наголосив молоді на необхідності дбати про лісові скарби рідного краю та разом зі студентами висадив саджанці сосни звичайної.
Перед початком садіння Василь Анталовський розповів присутнім про роботу лісівників, лісовідновлення, вирубки лісів; провів відповідний інструктаж щодо технології посадки, після чого всі взялися до праці.
За активну та продуктивну роботу лісівники нагородили всіх студентів та їх викладачів почесними грамотами і почастували смачним обідом на лоні природи. А на ділянці площею 1 га, засадженій молодими деревцями, працівники лісового господарства встановили іменну табличку студентів Мукачівського державного університету, яка є свідченням того, що наші студенти не байдужі до проблеми збереження лісових насаджень.
Організатори заходу відзначили неабияку дружню атмосферу, командний дух та злагоджену роботу студентської молоді і сподіваються, що з посаджених з любов’ю молодим поколінням саджанців виростуть справжні кремезні дерева.