20 – 21 квітня 2017 року в Мукачівському державному університеті відбулася I  Міжнародна науково-практична  конференція «Мистецька освіта в європейському соціокультурному просторі ХХІ століття».
Вітаючи учасників та гостей конференції ректор Мукачівського державного університету, доктор психологічних наук, професор Тетяна Щербан побажала їм плідної дискусії та цікавих наукових і творчих знахідок.

Пленарне засідання з вітальними словами відкрили: проректор з науково-педагогічної роботи Мукачівського державного університету, доктор економічних наук, професор Василь Папп, проректор із зовнішніх зв’язків Трнавського університету, доктор педагогічних наук Шімон Марінчак, а також декан  педагогічного факультету, доктор педагогічних наук, доцент Октавія Фізеші.

У ході пленарного засідання, у виступах заступника ректора з освітньої роботи, директора Інституту Музики Ніредьгазького університету, доктора наук та мистецтв Ференціне Ач Ілдіко (Угорщина); доктора філософії, ад’юнкта Вищої школи суспільних наук «Педагогіум» Еви Малаховської (Республіка Польща);  доктора філософії, ад’юнкта Вищої школи суспільних наук «Педагогіум» Каріни Шафранської (Республіка Польща); доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування факультету мистецтв імені Анатолія Авдієвського Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова Ольга Хижна; доктора педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри педагогічи музичної освіти і виконавського мистецтва МДУ Наталії Попович; кандидата  педагогічних наук, доцента, завідувача кафедри співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін МДУ Мирослави Качур обговорювалися актуальні питання щодо проблем і перспектив розвитку мистецької освіти, напрямів підвищення якості підготовки мистецьких кадрів, інтеграційних тенденцій в сфері музичної освіти.

Яскраве музичне вітання  для учасників та гостей конференції пролунало від магістранта Аліни Богдан та дуету викладачів кафедри педагогіки музичної освіти і виконавського мистецтва  – Сергія Добоша та Євгенія Мусійця.

Після перерви робота конференції продовжилася у форматі секційних засідань.