Мукачівський державний університет вшановує пам’ять Великого Кобзаря

13 березня 2018 року в читальній залі Наукової бібліотеки МДУ кафедрою філологічних дисциплін та соціальних комунікацій проведено літературно-просвітницькі читання «Феномен життя і творчості Т. Шевченка», приурочені до 204-ї річниці від дня народження Великого Кобзаря. У святковому заході взяли участь кращі студенти педагогічного та гуманітарного  факультетів університету (групи ПО-1, ІБАС-1 та ін.). Поетичними й піднесеними словами розпочали літературно-просвітницькі читання ведучі, які намагалися донести до глядачів величну та всеосяжну, пророчу й сучасну постать генія українського народу, допомагали зрозуміти присутнім феномен цього світового митця. Увазі присутніх було представлено невідомі сторінки  життя Т.Г. Шевченка, наукові доповіді, дослідження багатогранної творчості Кобзаря, що супроводжувалися цікавими презентаціями, а також пісню на слова Шевченка «Думи мої, думи мої…» у виконанні всесвітньої капели бандуристів.

Літературно-просвітницькі читання  вдало доповнювала виставка книг про життєвий і творчий шлях видатного письменника.

Усім учасникам  святкового заходу вдалося донести до слухачів думку про те, що Т.Г. Шевченко – це геній, мислитель, пророк, людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.  Творчість Великого Кобзаря стала духовною основою формування сучасної української нації, а для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості, символом України.

Олександра Курило