Наукова бібліотека Мукачівського державного університету – сучасний інформаційний центр

22 лютого 2017 року Наукова бібліотека Мукачівського державного університету звітувала на засіданні Вченої ради університету про впровадження та використання інноваційних інформаційних сервісів в обслуговуванні користувачів.

Директор бібліотеки Мовчан К.М. у звіті зазначила, що бібліотека не зупиняється на досягнутому, постійно вдосконалюється, створюючи інформаційне ресурсне середовище для підтримки навчального та наукового процесів, надає користувачам традиційні та он-лайн послуги, притримуючись принципів відкритості та доступності.

Про актуальність та ефективність впровадження інформаційних сервісів в роботу бібліотеки говорять статистичні показники якості роботи, які з кожним роком зростають.

Для підвищення цитованості наукових праць науково-педагогічних працівників університету, професійної комунікації, відкритості та наукового впливу, престижу вузу, у жовтні 2017 року бібліотекою створено Інституційний репозитарій, який нараховує більше тисячі повнотекстових документів, переглянутих і завантажених більше ніж двома тисячами користувачів з України, США, Китаю, Нідерландів та інших країн світу.

Директор бібліотеки також презентувала відкритий в онлайн-режимі Центр європейської інформації. ЦЕІ оперативно інформує користувачів про новини у світі з питань Європейської інтеграції.

Наукова бібліотека Мукачівського державного університету представлена у соціальній мережі Facebook . За 2017 рік сторінку бібліотеки відвідало 44 654 користувачі, які 105 282 рази її переглянули. Ці цифри говорять про інноваційність, актуальність, ефективність, новизну та відкритість в роботі бібліотеки. Інноваційні зміни у науковій бібліотеці відбуваються на основі ініціативної діяльності її працівників, які прагнуть максимально задовольнити потреби користувачів та завдяки підтримці ректорату університету.