Першокурсники знайомляться з науковою бібліотекою Мукачівського державного університету

Бібліотека – культурно-освітній заклад, що збирає друковані та рукописні матеріали, здійснює їх спеціальне опрацювання, організовує збереження та забезпечення книгами читачів. Вирішуючи проблему раціонального і багатопланового використання накопичених інформаційних ресурсів, у науковій бібліотеці Мукачівського державного університету створено розгалужену систему довідково-бібліографічного апарату (ДБА). Електронний каталог є важливою складовою ДБА та надійним посередником між бібліотечним фондом та його користувачами. Працівники бібліотеки усвідомлюють необхідність надання читачам значимої, корисної інформації, необхідність створення умов для ефективного пошуку та комфортного обслуговування.

З цією метою в науковій бібліотеці протягом вересня проводяться ознайомчі бібліотечно-бібліографічні заняття та екскурсії для першокурсників. На заняттях студенти знайомляться з історією, структурою бібліотеки, з графіком роботи структурних підрозділів та бібліотеки загалом, правилами та можливостями користування бібліотечними фондами як в її стінах, так і в онлайн-режимі. Роль сучасної бібліотеки визначається не тільки кількістю та різноманітністю її фонду, а й комфортністю послуг, які вона може надати. Тому разом з традиційними послугами та методами обслуговування в науковій бібліотеці Мукачівського державного університету постійно впроваджуються новітні он-лайн послуги («віртуальна довідка», «дистанційне замовлення електронних документів», «електронний читальний зал» та ін.) та методи обслуговування, що значно підвищує ефективність інформаційного забезпечення користувачів.

Цього року в бібліотеці було проведено 11 занять з 221 студентами-першокурсниками всіх груп денної форми навчання. На семестр видано 1923 підручників в паперовому та 1500 примірників в електронному варіанті. Під час книговидачі студенти мали змогу переконатися в зручності та ефективності обслуговування за допомогою автоматизованої бібліотечної системи «УФД-Бібліотека»: відсутність черг, швидке та якісне обслуговування.

Студентів приваблює змістовна, добре організована, доброзичлива бібліотека, про що свідчать перші враження про бібліотеку наших користувачів:

«Шановний колектив Наукової бібліотеки МДУ! З першого дня нашого знайомства мені бібліотека дуже сподобалася. Особливо порадував привітний та люб’язний колектив. Порадувала також сучасність та інноваційність бібліотечних послуг та методів обслуговування.

Щиро вдячні за вашу роботу, сподіваюся на подальшу співпрацю!»

Орос Світлана  – студентка групи СО (АМЗЛ)-1

«Велике дякую за цікаве знайомство з бібліотекою. Будемо постійними відвідувачами. Наснаги у вашій роботі, приємних вражень і позитивних емоцій».

Козак Л.А. – студентка педагогічного факультету

Такі відгуки додають нам наснаги, бажання працювати ще краще, спонукають до нових звершень.