Підсумки ХІ Психологічної школи

Темою XI психологічної школи стала проблема благополуччя в житті особистості. Ця тема викликала живий відклик у психологічній спільноті по всій Україні і за її межами. У школі прийняли участь психологи та соціальні працівники з усіх регіонів України: від Харкова та Маріуполя до Тернопіля та Мукачева. Іноземні гості були представлені психологами з Білорусі та Ізраїлю.
Проблема благополуччя сьогодні хвилює всіх. Суб´єктивне благополуччя – узагальнене й відносно стійке відчуття, яке має особливу значущість для особистості. Саме воно чималою мірою визначає характеристики домінуючого психічного стану, гармонійність психічних процесів, успішну поведінку, що підтримує психічне і фізичне здоров´я. Людям набридло жити в передчутті та очікуванні війни, горя, хвороб, страхів – того, що перетворює наше життя у страждання.
Найбільш важким кроком обговорення теми було розкриття свідомості учасників; від обговорення факторів і форм неблагополуччя до обговорення поняття благополуччя як такого. Традиційна для практичної психології медична та дефіцитна настанова стала жорстким бар’єром для усвідомлення факту можливості допомоги людям стати успішними, благополучними і, нарешті, щасливими в цьому житті.Виявилося, що психолог або соціальний працівник не може зробити іншу людину успішною, благополучною , але може допомогти їй на цьому шляху. Своєрідним відкриттям стало те, що переживання благополуччя виникає зовсім не тоді, коли людина отримує якусь користь від інших людей, а тоді, коли може давати користь іншим людям.
Учасникам школи було виділено 7 сфер життя та діяльності, які за їх думкою є найбільш значимими в структурі сучасного образу життя:
  • професійна
  • сімейна
  • соціальна
  • фінансова
  • сфера здоров’я
  • сфера культури
  • сфера рекреації
Основа робота була присвячена психологічному аналізу структур і функцій благополуччя в кожній сфері життєдіяльності. Були отримані надзвичайно цікаві та науково значимі результати.
Для всіх учасників основним питанням стала розробка та застосування таких психологічних технологій, які дозволяли б просувати клієнтів у напрямку підвищення благополуччя життя особистості. Це питання і було визначено як тематика наступної Зимової Психологічної Школі, яка відбудеться вже в лютому 2018 року.