Студентська науково-практична конференція «Творчість та музично-педагогічна спадщина М.Д. Леонтовича у культурно-освітньому просторі ХХІ століття»

22 листопада 2017 року на педагогічному факультеті Мукачівського державного університету кафедрою співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін було проведено студентську науково-практичну конференцію «Творчість та музично-педагогічна спадщина М.Д. Леонтовича у культурно-освітньому просторі ХХІ століття», приурочену до 140-річчя від Дня народження видатного діяча музичної культури, самобутнього композитора-новатора, уславленого майстра хорової мініатюри, диригента, фольклориста, талановитого педагога ХХ століття М.Д. Леонтовича.
У конференції взяли участь студенти і викладачі педагогічного факультету спеціальності «Музичне мистецтво» Оксана Беспалько, Марія Бібен (наук. керівник – доц. Задорожний І.З.), Мирослава Бундзяк (наук. керівник – доц. Довганич Л.І), Ганна Порташ, Каріна Токар (наук. керівник – доц. Качур М.М.), Марія Кормош, Евеліна Романко (наук. керівник – канд. мистецтвознавства Микуланинець Л.М.) та гуманітарно-педагогічного коледжу МДУ Марина Герц і Наталія Піров (наук. керівник – доц. Качур М.М.), Каміла Фельцан (наук. керівник – Мусієць Л.В.), Неля Воучок (наук. керівник – Остап’юк Л.М.) та.
У виступах доповідачів висвітлювалась багатогранність педагогічних ідей та поглядів М.Д. Леонтовича, його педагогічна діяльність та рекомендації щодо навчання співу і музично-естетичного виховання дітей, значення музичної та педагогічної спадщини композитора у розвитку музичної культури України, національної системи освіти.
Ґрунтовними і цікавими були дослідження студентів про жанрові особливості та неперевершеність хорових обробок М. Д. Леонтовича, духовні та оригінальні хорові твори композитора, історію фольк-опери «На русалчин Великдень», світову славу українського «Щедрика».
Завершилась студентська науково-практична конференція концертом хорових творів М.Д. Леонтовича за участі студентських хорових колективів МДУ під керуванням викладачів кафедри СДМТД Алли Дудаш, Валерія Карманова та Ярослава Біличка.