Тижневик професійної майстерності

Впродовж уже чотирьох років триває успішна співпраця науково-педагогічних працівників кафедри співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін та професорсько-викладацького складу Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка. Саме майстер-класи, як одна із форм ефективного професійного, активного навчання, що проводились кафедрою СДМТД в рамках «Тижневика професійної майстерності», дали можливість всім його учасникам поглибити науково-теоретичні знання, практичні навички й уміння у вирішенні складних педагогічних завдань в класі постановки голосу та техніки хорового диригування.

21-22 березня 2017 року відбулися майстер-класи кандидата мистецтвознавства, доцента кафедри сольного та камерного співу Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Жишкович Мирослави Андріївни на тему: «Основні принципи та методи розвитку співацького голосу», «Особливості формування вокальної техніки». Учасниками майстер-класів стали студенти спеціальності «Музичне мистецтво» Анна Дрига (ОС Бакалавр, клас доц. Гаснюк В.В.) та Яна Сікомас (ОКР Спеціаліст, клас викл. Біличко М.С.).

М. А. Жишкович продемонструвала ґрунтовне володіння теорією та методикою викладання вокалу, знання специфіки будови та розвитку голосового апарату, музично-педагогічного репертуару, стильових особливостей вокальних жанрів у творчості композиторів різних епох, здатність визначати та ефективно вирішувати вокально-технічні й художні завдання в процесі навчання сольного співу.

23 березня майстер-клас з техніки хорового диригування провів Заслужений артист України, професор кафедри хорового та оперно-симфонічного диригування Львівської національної музичної академії Дерев’янко Богдан Петрович. Для обміну досвідом та пошуку шляхів вирішення педагогічних завдань професором була запропонована проблематика диригентсько-хорова виконавства, що пов’язана зі специфікою розвитку фахових компетенцій у класі хорового диригування. Відкриті заняття проводились із студентами Мариною Гораль (ОС Магістр, клас викладача Карманова В.В.) та Марією Кормош (ОС Бакалавр, клас доцента Довганич Л.І.).

Поважний професор продемонстрував високу професійну культуру, глибокі знання з основ техніки диригування, методики роботи з хором, здатність до педагогічної взаємодії як з окремим студентом, так і з великою аудиторією слухачів.

Колектив Мукачівського державного університету та кафедра співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін висловлюють щиру подяку доценту М. А. Жишкович, професору Б. П. Дерев’янку за проведені майстер-класи, можливість творчої співпраці, що сприяє підвищенню фахової майстерності науково-педагогічних працівників, вдосконаленню якості підготовки мистецьких кадрів у ВНЗ.

24 березня «Тижневик професійної майстерності» завершив методичний семінар на тему «Проблеми та перспективи використання електронних навчальних курсів у освітньому процесі».