Учитель початкової школи: перспективи здобуття освіти та працевлаштування

04 грудня 2017 року кафедрою теорії та методики початкової освіти проведено засідання методичного семінару «Учитель початкової школи: перспективи здобуття освіти та працевлаштування» на базі Іршавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Іршавської районної ради Закарпатської області (м. Іршава).
Мета засідання методичного семінару: ознайомити старшокласників та випускників школи з особливостями вступної кампанії 2018 року; умовами прийому документів, особливостями професійної підготовки за різними спеціальностями у Мукачівському державному університеті.
Виступи керівництва, вчителів Іршавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 та викладачів Мукачівського державного університету були присвячені наступним проблемам:
– Професійне самовизначення в умовах реформування українського суспільства (директор Іршавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Гичка Г.Ю);
– Майбутня професія – де її здобути (заступник директора Іршавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 Барна О.Й.);
– Роль Мукачівського державного університету у формуванні освітнього потенціалу Закарпатської області (д.п.н., проф. Товканець Г.В.);
– Особливості вступної кампанії 2018 року (к.п.н., доц. Лалак Н.В.);
– Умови навчання в новій українській школі (к.п.н., доц. Хома О.М.);
– Математична освіта в умовах реформування освіти (к.пед.н., ст. викл. Ліба О.М.);
– Визначення типу та ВНЗ майбутньої професії (к.п.н., доц. Лавренова М.В.);
– Професійні якості вчителя початкових класів (к.п.н., доц. Брижак Н.Ю.);
– Сучасні підходи до формування міжпредметних компетентностей молодших школярів (ст. викл. Майборода І.Е.);
– Сучасні тенденції вдосконалення підготовки вчителя початкової школи (ст. викл. Василинка М.І.);
– Здібності та професійна самовизначеність старшокласників (к.п.н., доц. Горват М.В.);
– Нові підходи у формуванні природознавчої компетентності молодших школярів (к.п.н., доц. Кузьма-Качур М.І.);
– Професійна підготовка майбутніх учителів початкової школи (к.п.н., ст.викл. Молнар Т.І.);
– Формування готовності майбутніх учителів до застосування інформаційних навчальних систем у початковій школі (к.п.н., доц. Мочан Т.М.);
– Професійна мобільність майбутнього педагога як умова його конкурентоздатності на сучасному ринку (к.п.н., доц. Фенчак Л.М.);
– Розвиток професійної педагогічної освіти на Закарпатті в контексті європейських соціокультурних трансформацій (ст. викл. Човрій С.Ю).
В роботі методичного семінару прийняли участь і студенти Мукачівського державного університету.
Педагогам та випускникам школи був запропонований відеофільм про Мукачівський державний університет.
Зацікавлено і жваво пройшла інтерактивна гра «Професійне самовизначення», в ході якої учні продемонстрували намічені перспективи вибору спеціальностей і вищих навчальних закладів.
Випускники школи цікавилися матеріально-технічною базою МДУ, забезпеченням гуртожитком, особливостями державного замовлення, можливостями організації студентського дозвілля тощо.
Зустріч була дружньою, невимушеною, змістовною як для випускників Іршавської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, так і для педагогічного колективу школи та професорсько-викладацького складу кафедри теорії та методики початкової освіти МДУ.

Товканець Г.В., д.п.н., проф., завідувач кафедри теорії та методики початкової освіти
Лалак Н.В., к.п.н., доц. кафедри теорії та методики початкової освіти