Універсальні компетенції фахівця архіву

Архівіст – це фахівець, який працює з архівними документами, діловод. До його компетенції входить: приймати документи, перевіряти правильність заповнення, розкладати їх у відповідні папки, на потрібні полиці, відповідно до номеру в каталозі. Фахівець архіву стежить за збереженням документів, видає архівні довідки, контролює, щоб документами користувалися правильно. Для того, щоб знаходити потрібну інформацію було зручно, архіваріуси створюють довідкові реєстри, апарати й каталоги. Працювати архіваріусами можуть люди, які отримали спеціальну професійну освіту. Як правило, це документознавство або архівна справа. Архівіст має володіти такими компетенціями: знати нормативні акти, положення, інструкції з ведення архівної справи, знати ПК на професійному рівні (Word, Excel, Internet, e-mail, системи електронного документообігу), мати навички роботи з офісною технікою, вміти працювати з великим обсягом інформації, мати вищу освіту, володіти нормами усного та писемного мовлення.