«В своїй хаті своя й правда, і сила, і воля…»

Мукачівський державний університет відзначив 203-річницю з дня народження Тараса Григоровича Шевченка, організувавши та провівши для мукачівців літературно-мистецький вечір «У серці народу, в народних устах – це слово Шевченка високе!». Ініціаторами та організаторами заходу виступили

викладачі та студенти педагогічного факультету МДУ.

Концерт розпочав Народний студентський хор «Цімборики» Мукачівського державного університету (керівник Я. Біличко), який урочисто і щиро виконав  музичні твори на слова Тараса Шевченка – «Думи мої, думи …», «Закувала зозуленька» та «Садок вишневий коло хати». Впродовж літературно-музичного вечора   ведучими заходу, студентками педагогічного факультету 1 курсу ОС магістр спеціальності «Початкова освіта» – Катериною  Лабош та Наталією Гонак,   висвітлювалися основні віхи біографії Великого Кобзаря: внесок у розвиток української культури, літератури та мови, у розвиток української державності, образотворчого мистецтва. Наскрізною ідеєю цього вечора була ідея збереження, примноження та втілення мрій та заповітів Пророка українців.

Студенти педагогічного факультету майстерно декламували поезію Тараса Шевченка, відтворюючи символіку віршів видатного Поета і Кобзаря, надавши змогу глядачам поринути у яскравий, трагічний і, водночас, героїчний світ Шевченкового слова – Мар’ян Мордованець (вірш «Мені тринадцятий минало»), Олександра Лабош  (вірш «Мені однаково»), Іванна Варга (вірш «Лілея»). Власну присвяту Тарасові Шевченку прочитала Марина Савчук.

Музичні дарунки глядачам представили –  інструментальний ансамбль у складі Сергія Добоша, Любові Лукіної та Олександра Лукіна («Прелюд пам’яті Т. Шевченка»),  Віталій Горват («Бандуристе, орле сизий»),  Аліна Богдан («Зоре моя, вечірняя»), Мирослава Мішкулинець та Евеліна Романко з різними інтерпретаціями музичного твору «Якби мені черевички». Шквал емоцій вирував у залі після виконання викладачем Мариною Гальовчик пісні «Нащо мені чорні брови».

Завершив вечір народний танцювальний  колектив «Латірчанка» ГПК МДУ (керівник Н. Шляхта), який виконав український народний танець «Плескач» та закарпатський народний танець «Раковецький кручений».