Відкриття VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка

10 жовтня 2017 року в читальному залі Наукової бібліотеки Мукачівського державного університету відбулося відкриття VIII Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Т.Г. Шевченка. Підготували захід викладачі кафедри філологічних дисциплін та соціальних комунікацій, провела захід канд. філологічних наук, зав. кафедрою філологічних дисциплін та соціальних комунікацій Прокопович Л.С.

Мета конкурсу – популяризація  та вшанування творчої спадщини Тараса Григоровича Шевченка,  виявлення та підтримка творчо  обдарованої  молоді,   розвиток   її потенціалу,  виховання  у  молодого  покоління  поваги  до  мови і традицій свого народу, підвищення рівня мовної освіти в Україні.

У літературній спадщині Шевченка знайшли відбиття думки та сподівання письменника-патріота, які презентують особливу позицію автора у суперечках про долю України, свободу людини, соціальну несправедливість, боротьбу народу за краще життя. Ці літературні здобутки та роздуми можуть послужити базисом соціальної думки Кобзаря, який життям та творчістю уособлював душу українського народу.

Творчість Т.Г. Шевченка надихає жити, боротися, кохати…. Вона є актуальною та сучасною у всі часи і для всіх поколінь…

Конкурс показав, що молодь любить Шевченка, любить його творчість. Свідченням цього була прониклива, чуттєва, емоційна, виразна декламація творів Великого Кобзаря студентами Мукачівського державного університету. Твори звучали на різних мовах, але найбільше зал вразив «Заповіт» англійською мовою.

Виставка «Мандрівка Тарасовими шляхами», підготовлена працівниками наукової бібліотеки, вдало прикрашала та доповнювала захід.

Ми певні, що подібні заходи сприятимуть вихованню національної свідомості, патріотизму та духовному збагаченню особистості.