Захищене і здорове покоління

З нагоди  відзначення Всесвітнього дня охорони праці та у рамках відповідного плану заходів 11 квітня в Мукачівському державному університеті відділом Охорони праці та Управлінням Держпраці у Закарпатській області було проведено зустріч-заняття на тему: «Захищене і здорове покоління». У заході взяли участь проректор з науково-педагогічної роботи  Папп В.В., головний державний інспектор відділу нагляду в АПК, СКС Управління Держпраці Тетяна Маргітич, завідувач відділу охорони праці Гобрей М.В., викладачі та студенти МДУ. Всі доповіді об`єднувала одна мета – як зберегти здоров`я, а інколи і життя людини. Як відзначив проректор МДУ Папп В.В., впровадження новітніх технологій в навчальний процес вимагає змін в системі охорони праці.

Для молодих людей відповідальним кроком у їхньому житті є вибір майбутньої професії, окремі з яких пов’язані з певними ризиками та небезпечними умовами праці. Тому вже сьогодні студентській молоді потрібно усвідомити важливість дотримання культури охорони праці. Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК, СКС Управління Держпраці Тетяна Маргітич  прочитала тематичну лекцію старшокурсникам з основ охорони праці та надала практичні поради, наголосивши на необхідності суворого дотримання правил безпеки на робочих місцях. У дискусійній формі присутні обговорили питання, пов’язані з основними аспектами профілактики нещасних випадків, забезпечення працівників засобами індивідуального та колективного захисту, нагадали види інструктажів, порядок надання першої невідкладної допомоги при виникненні небезпеки. Як зауважила Тетяна Маргітич, в Україні понад 60 відсотків підприємств, перевірених представниками установ державного нагляду, використовували працю неповнолітніх з порушенням їх прав. Як свідчить практика, деякі роботодавці не поспішають офіційно оформляти трудові відносини зі студентами, користуючись їх правовою необізнаністю та зацікавленістю у будь-який спосіб отримати роботу. Тому фахівець закликала молодь та їх наставників активно долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці.