Кафедра психології МДУ запроваджує проект «5 кроків до успішного спілкування» із ЗОШ №11

Спілкування завжди було значимим у житті людини та її особистісному розвитку. Людина без спілкування не може жити серед людей, розвиватися і творити.  Тому важливо вміти спілкуватися, доносити свої думки, бути почутим і, звичайно, вміти слухати. Оскільки провідною діяльністю підлітків є інтимно-особистісне спілкування, то проблема спілкування для них є досить актуальною.

28 березня 2018 року стартував проект «5 кроків до успішного спілкування», який реалізовується на базі Мукачівської ЗОШ I-III ст. №11 за участі студентів третього курсу напряму підготовки «Практична психологія» та керівника проекту к. психол. н. Брецко І.І.

Метою проекту є: розвиток комунікативних навичок; ознайомлення з деякими прийомами ефективного спілкування; допомога в  набутті навичок усвідомлення і зняття внутрішніх бар’єрів, що заважають ефективній комунікації; розвиток базових навичок спілкування та виховання доброзичливої, чемної та  впевненої манери спілкування та культури.

Першим кроком тренінгового заняття було визначення сутності ефективного спілкування, на якому учасників ознайомили з поняттям “спілкування”. Учні збагачували свої знання про види, зони та структуру спілкування, а також його вплив на ефективність комунікації.