ТИЖДЕНЬ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ: І ТВОРЧІСТЬ, І ПРАЦЯ, І УСПІХ

Цікавим і професійно насиченим був  «Тиждень професійної майстерності», що проводився кафедрою співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін Мукачівського державного університету в період з 12 по 16 березня 2018 року в рамках проекту «Мистецькі зустрічі».

Організація і проведення круглих столів, науково-методичних семінарів, творчих зустрічей, відкритих лекцій та майстер-класів мали на меті вивчення інноваційного досвіду роботи науково-педагогічних працівників провідних ВНЗ України, вчителів музичного мистецтва закладів загальної середньої освіти  м. Мукачева для вирішення завдань мистецької освіти та вдосконалення професійної підготовки майбутніх вчителів музичного мистецтва в нових соціокультурних умовах.

Професійну компетентність, ґрунтовний методичний та високий науковий рівень викладання продемонструвала доцент кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування Національного педагогічного університету ім. М. П.  Драгоманова Жанна Вікторівна Гончаренко, майстер-клас якої розкрив специфіку вокально-хорової роботи на заняттях хорового класу, теоретичні основи, методи та прийоми хорового виконавства. Викладач проявила високу професійну культуру, диригентську вправність, здатність комунікації як з студентським колективом, так і з великою аудиторією слухачів.

Відкрита лекція «Емпіричні основи сучасної вокально-педагогічної практики» та майстер-класи доцента сольного співу Львівської національної музичної академії ім. М. Лисенка Мирослави Андріївни Жишкович відзначилися фаховою компетентністю, володінням теорією і методикою викладання  вокального мистецтва, вмінням налагоджувати партнерські відносини зі студентами, підтримувати їх художньо-творчу ініціативу. Прикладом бережливого ставлення до індивідуальності майбутнього педагога-музиканта стала професійна майстерність доц. М. А. Жишкович щодо творчої  інтерпретації  художнього задуму музичних творів, стимулювання творчих здібностей та можливостей студентів, здатності проявляти творчу комунікацію в процесі занять з постановки голосу.

Актуальною та цікавою для студентів і викладачів була тема майстер-класу лауреата ІІ етапу Всеукраїнського (обласного) конкурсу «Вчитель року – 2017» у номінації «Музичне мистецтво», вчителя НВК «Гармонія» м. Мукачева Лариси Андріївни Сабов,  яка представила досвід роботи з обдарованими дітьми на уроках музичного мистецтва та в позаурочний час, а також продемонструвала фрагменти нестандартних уроків – урок-квест, урок-подорож.

Науково-методичний семінар «Нова українська школа: проблеми та перспективи підготовки майбутніх фахівців дисциплін мистецької галузі» відбувся за участі викладачів кафедри СДМТД та вчителів художньо-естетичного циклу м. Мукачева Папіш Л.В., Богдан Т.М., Брудняк А.О.,  Бургардт  О.І.

Цікава колегіальна дискусія та творча атмосфера зустрічі сприяли обміну досвідом роботи, обговоренню актуальних проблем та перспектив викладання дисциплін мистецької галузі в умовах реформування освіти, перспектив розвитку  сучасної  української школи.