Участь Мукачівського державного університету в Міжнародній науковій конференції у Дебреценському університеті

У Дебреценському університеті 7 квітня 2017 року пройшла Міжнародна наукова конференція з нагоди 50-ї річниці відкриття факультету музичного мистецтва («Conference of Music Pedagogy celebrating the 50th anniversary of music teacher education»).
Дебреценський університет (University of Debrecen) – один із провідних університетів Угорщини. Роком заснування вважається 1538 р., коли в місті було відкрито Дебреценський реформаторський колегіум. Заклад багаторазово реорганізовувався. Сьогодні університет має 14 факультетів, серед яких і факультет музичного мистецтва (University of Debrecen Faculty of Music).

У роботі конференції взяли участь науковці, докторанти із Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини, України.
Пленарне засідання відкрив проректор з наукової роботи Дебреценського університету, професор Чернох Ласло.   У виступі проректор обґрунтував важливість теми конференції для дискусії, побажав плідної праці її учасникам.

Зі щирими побажаннями до присутніх звернулися:

• др. Віг Андрея, ректор Університету музичного мистецтва імені Ліста Ференца (м. Будапешт);
  • професор Пустоі Габріелла, керівник докторантури гуманітарних наук Дебреценського університету;
  • др. Дуффек Мігаль, декан факультету музичного мистецтва Дебреценського університету.

А далі – робота в секціях. Тематика доповідей учасників конференції є підтвердженням того, що на сучасному етапі мистецька освіта займає важливе місце в європейському соціокультурному просторі й потребує проведення подальших реформ.

Від Мукачівського державного університету на конференції виступила старший викладач кафедри теорії та методики початкової освіти Човрій С.Ю. з доповіддю угорською мовою «Kodály Zoltán zenepedagógiai koncepciója és annak adaptálása Ukrajna nyugati régiójának iskoláiban a XX. század végén (Музично-педагогічна концепція Золтана Кодая та її адаптація в загальноосвітніх школах західного регіону України в кінці ХХ століття)».