Вивчаємо таємниці природи

Професія вихователя дітей дошкільного віку унікальна тим, що вимагає широкої ерудиції людини у всіх сферах життєдіяльності, однією з яких є природнича. Природа вабить до себе розмаїттям барв, вишуканістю форм та звуків. Вивчаючи природу рідного краю, майбутній вихователь набуває неоціненного скарбу спілкування з об’єктами рослинного та тваринного світу, вчиться розуміти їх мову, усвідомлює зв’язки та взаємозалежності між ними.

Ось вже черговий раз заняття з «Основ природознавства з методикою» проводиться у сквері навчального закладу. Кущ форзиції, всипаний жовтими ніжними квітами, приваблює своєю яскравістю та витонченістю. «Золотий дощик» – народна назва цієї екзотичної рослини, батьківщиною якої є Албанія та Східна Азія. У процесі обстеження студенти групи ДО-1 (спеціальність «Дошкільна освіта») визначають морфологічні ознаки рослини, а основне – не можуть намилуватися її яскравою красою.

Чи пробували ви зупинитися на луці й назвати всі ті трав’янисті рослини, що ростуть біля вас? Спробуйте, і переконаєтеся, що багато у природі таємниць, цікавинок, всього того, що надихає людину до життя, руху, прогресу.

Здобувати професію нелегко, особливо у час кардинальних змін в освіті. Однак здобуті знання та вміння переконливо доводять, що професія педагога – найцікавіша.

Категорії: Кафедра педагогіки дошкільної та початкової освіти