Головна Новини та анонси

23.04.2019

ПСИХОЛОГІЯ – НАУКА ПРО ДУШУ!

В Україні Всеукраїнський день психолога традиційно відзначається 23 квітня. Ще в минулому столітті, видатний психолог Жан Піаже передбачив, що у ХХІ столітті психологія стане однією з провідних наук. 23 квітня 2004 року Колегія МОН України розглянула питання про стан і перспективи розвитку психологічної служби системи освіти, була прийнята «Стратегія розвитку психологічної служби системи освіти України».

Психологія – наука про душу! Психологи допомагають знайти себе в цьому житті!

Наукова бібліотека Мукачівського державного університету  підготувала віртуальну виставку «Психологія особистості: пізнай себе + вдосконалюй!». Книги, періодичні видання, представлені на виставці, розкривають питання психології особистості, містять мудрі поради видатних психологів вчать керувати своєю поведінкою та емоціями. На виставці також представлені мотивуючі фільми та онлайн-тести.

Запрошуємо до перегляду!

18.04.2019

День пам`яток історії і культури в Науковій бібліотеці МДУ

День пам`яток історії і культури – свято всіх, хто цінує культурні надбання, пам`ятає історію, любить своє місто, село. Кожна країна, кожне місто, село, вулиця мають унікальну історію і культуру. Палаючий Нотр-Дам нагадав всьому світу про крихкість історичної спадщини, про те, що необхідно бережно ставитись до пам`яток культури.

Головним завданням біліотек – берегинь культури та історії є популяризація неповторних архітектурних ансамблів наших міст і сіл, залучення молоді до активного вивчення історії країни, краю, формування патріотичних почуттів, та бажання бути господарями на своїй землі, бережно до неї ставитись!

Наукова бібліотека до Міжнародного дня пам`яток і визначних місць підготувала віртуальну виставку «Історичні пам`ятки Закарпаття» та постійнодіючу виставку «Замки та храми Закарпаття» в читальній  залі Наукової бібліотеки Мукачівського державного університету (вул. Філатова, 16).

22.03.2019

Написання курсової роботи – перший крок до наукових досліджень студента

Курсова робота – один із видів наукової роботи студентів, перше самостійне наукове дослідження. Працюючи над курсовим дослідженням, студент повинен вміти правильно підібрати джерела, з яких він буде черпати потрібну йому інформацію, здійснювати посилання на літературу. Незамінним помічником в цьому є бібліотека і, звичайно, викладач! Саме  бібліотека університету  виступає посередником  між потоком інформації і користувачем, допомагає йому зорієнтуватись у масиві інформації, вибрати необхідні документи, оформити список використаних джерел, зробити правильний бібліографічний опис джерел та посилання на них згідно діючих вимог. Науковий керівник допомагає студентові у формуванні структури курсової роботи, надає консультації щодо змісту та оформлення роботи, контролює її підготовку та науковий рівень.

22 березня 2019 року у Науковій бібліотеці Мукачівського державного університету було проведено практичне заняття для студентів 2 курсу (Т 21) факультету туризму та готельно-ресторанного бізнесу «Пишемо курсову роботу», «Організація туризму (Організація туристичних подорожей)», науковий керівник групи  –  ст. викл. Кампов Н.С.

Бібліотекар Варга М.В. розповіла студентам  про можливості  бібліотеки і про те, як користуватись інформаційними ресурсами бібліотеки  під час написання наукових робіт та підготовки до занять: «Електронний каталог», «Інституційний репозитарій». Студенти мали змогу ознайомитись із сайтом бібліотеки, який є віртуальним входом до всіх послуг бібліотеки, зокрема онлайн-послуг, таких як: «Віртуальна довідка», «Дистанційне замовлення електронних документів», «Електронний читальний зал», «Віртуальні виставки» та ін.

В читальній залі періодичних видань та на абонементі наукової бібліотеки студенти ознайомилися з фондом навчальних, наукових видань, зокрема  з періодичними виданнями, які являються найбільш достовірним, актуальним джерелом інформації.

Студенти відзначили, що можливість доступу до різних типів і видів інформації, їх комплексне поєднання, автоматизація процесів обслуговування сприяють успішному задоволенню їхніх інформаційних потреб.

22.03.2019

Рядки, що надихають…

Бо дивна річ:

людина кожна якоюсь мірою поет… 

М. Рильський

У рамках відзначення Всесвітнього дня поезії з метою популяризації українського поетичного слова 21 березня 2019 року серед студентів педагогічного та гуманітарного факультетів Мукачівського державного університету відбувся конкурс авторської поезії «Рядки, що надихають…». Організатором заходу став педагогічний факультет спільно з Науковою бібліотекою МДУ.

Літературний конкурс – можливість для авторів–початківців заявити про себе! 13 студентів Мукачівського державного університету показали свою творчість, натхнення і талант, продемонстрували рівень поетичної та виконавської майстерності.

Талановиту молодь оцінювало компетентне журі, до складу якого ввійшли:

  • Рибар Тетяна Стефанівна – член спілки письменників України, голова Мукачівського літературного об’єднання «Рідне слово» (голова журі).
  • Дворниченко Віктор Васильович – письменник, журналіст, редактор газети «Мукачево», Лауреат Мукачівської міської премії імені Олександра Духновича 2018року (член журі).
  • Бегун-Трачук Лариса Олександрівна – Лауреат премії Юрія Мейгеша, член Мукачівського літературного об’єднання «Рідне слово» (член журі).

Кожен виступ учасників зачаровував своєю оригінальністю, неповторністю, відвертістю.

Членам журі було нелегко визначитися з вибором.

За результатами конкурсу переможці нагороджені грамотами та призами:

  • Короткова Тетяна (ММ-1) – І місце;
  • Петах Валерія (ДО-1сп) – ІІ місце;
  • ШелельоАнтоніна (ПО-4) – ІІІ місце.

Оригінальністю задуму вразили журі та глядачів Попович Мар’яна (ДО-1сп) та Ковач Ангеліна (ДО-3).

Ознайомитися з авторськими віршами наших студентів можна на сторінці наукової бібліотеки МДУ в рубриці «Спроба пера».

Бажаємо переможцям та учасникам конкурсу натхнення та нових звершень!

21.03.2019

«Час майстрів» в Науковій бібліотеці МДУ

Весна – це час пробудження, тепла, чогось нового, світлого, красивого! Всі ми милуємось красою природи, співом птахів, радіємо весні!

У цей весняний віночок гарно вплітаються різноманітні весняні свята, розваги та конкурси.

Цьогоріч, за підтримки Української бібліотечної асоціації, видавництво «Час майстрів» проводить книжковий конкурс «Розкриваємо таланти та виграємо для своєї бібліотеки книжкову новинку від видавництва «Час майстрів»».

Наукова бібліотека Мукачівського державного університету прийняла активну участь в конкурсі, представивши кращі роботи читачів: студентів та учнів. Своєю творчістю поділилися: магістр Горварт Віталій, студентка 1 курсу сп. «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Бондарєва Діана, магістр МДУ Савчук Марина. Гармонійно влилися і картини найменших талановитих читачів – учнів шкіл м. Мукачева: Сабов Альбіни, Бабілі Юліанни, Гранчак Юлії, Русин Христини. Вони зачаровують дивовижною грою фарб, своєю емоційністю та неповторністю.

14.03.2019

Зустріч студентів Мукачівського державного університету з відомим закарпатським письменником Михайлом Рошком

14 березня 2019 року до Наукової бібліотеки МДУ завітав надзвичайно цікавий, самобутній закарпатський письменник Михайло Рошко.

Рошко Михайло Михайлович – закарпатський письменник, журналіст, декан факультету іноземної філології Ужгородського національного університету, член правління Закарпатської організації Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. Ф. Потушняка.

Зустріч вдалась… Тепла, відверта розмова студентів із автором, який поділився порадами з власного досвіду, як бути щасливим та успішним, розкрив секрети написання творів, які запам’ятовуються надовго. Студентів цікавило все…

Щиро вдячні Михайлу Михайловичу  за змістовну зустріч, за можливість поспілкуватися. Бажаємо натхнення для написання нових творів!
Чекаємо нових зустрічей!

Сторінка 1 із 7012345...102030...Остання »