100 років Соборності України

22 січня Україна святкує День Соборності – сто років тому, у 1919 році, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Попередній договір про об’єднання підписали 1 грудня 1919-го у Фастові. Національна Рада ЗУНР у Станіславові (нині – Івано-Франківськ) ратифікувала цей договір і прийняла ухвалу про наступне об’єднання двох частин України в одну державу. Вже 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві в урочистій атмосфері відбулося проголошення Акта злуки УНР та ЗУНР в єдину незалежну державу. У зачитаному на зборах “Універсалі соборності”, зокрема, відзначалося: “Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка”.

Святкування Дня Соборності розпочалось з 1990 році, хоча офіційний статус свято отримало лише у 1999 році указом президента України Леоніда Кучми.

Наукова бібліотека МДУ прийняла участь в урочистих заходах, присвячених Дню Соборності, які проходили в Мукачівській центральній районній бібліотеці.

Категорії: Наукова бібліотека МДУ