Без млинця – не Масляна!

Свято Масляної здавна пов’язувалося із весняним пробудженням природи. Прихід весни ототожнювали із сонцем, тому на Масляну готували обрядовий хліб у формі кола – млинець. Стародавні слов’яни вірили, що разом з круглим, рум’яним млинцем вони з’їдають частинку тепла і могутності небесного світила. Саме на честь сонця на Масляну пекли млинці, які є головним і невід’ємним атрибутом цього свята.

Педагогічний факультет Мукачівського державного університету дотримується традицій і також відзначає свято Масляної. Студенти взяли активну участь в організації і проведенні ярмарку, на якому  продавали млинці власного виробництва та солодкі напої. Ласощі на столі відрізнялися не тільки начинкою, але й кольором. Переможців вікторини, проведеної викладачем кафедри суспільних дисциплін та фізичної культури Олійник В.В., пригощали святковими смаколиками. Дійство було сповнене веселих жартів та частувань.

Категорії: Музей прикладного мистецтва Закарпаття