Другий український форум міжнародної освіти

26-27 березня 2019 року Мукачівський державний університет взяв участь у Другому українському форумі міжнародної освіти, на якому обговорювалися питання розвитку вищої освіти України та забезпечення інноваційних тенденцій в галузі міжнародного співробітництва та навчання іноземних студентів.

Форум проходив за участі Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич, заступників міністра Юрія Рашкевича та Романа Греби, представників, народних депутатів України Тараса Креміня та Анни Романової, голови державної служби якості  освіти України Руслана Гурака та інших.

Розглядалися питання реформування підготовки іноземних громадян у вищій школі України, проблеми та перспективи медичної освіти, питання забезпечення якості вищої освіти, ліцензійні вимоги до підготовки іноземних студентів в Україні.

Міністр України Лілія Гриневич окреслила нові тенденції у роботі ЗВО із іноземними студентами та посилення відповідальності вузів у їх підготовці. Було відзначено, що іноземні студенти з 2020 року будуть складати іспит із іноземної мови, тобто мови навчання.

Заступник  Міністра освіти і науки України Роман Греба свій виступ на другому Українському форумі міжнародної освіти присвятив змінам, які будуть започатковані у сфері набору, вступу та навчання іноземних студентів. Повідомив, що вносяться доповнення у ключові документи МОН, якими регулюється співпраця закладів освіти з агентами. Вони мають на меті суттєво підвищити відповідальність ЗВО за іноземних студентів з моменту їхнього прибуття в Україну. Крім того, розповів про запровадження електронного кабінету студента StudyPass. Цю новацію дуже схвально сприйняли посольства країн-партнерів.

Щиро вдячні Українському державному центру міжнародної освіти та його директору Олені Шаповаловій за організації даного заходу!