Корисні поради від філологів для ефективного вивчення іноземної мови

1. Використовуйте контекст, де це необхідно.

Існує дуже популярна приказка, яка говорить: “необхідність породжує винахід” (Necessity is the mother of inventory). Це означає, що, коли ми знаходимося поза зоною комфорту, ми дізнаємося набагато швидше, ніж звичайно, і наш мозок працює більш ефективно. Перебуваючи в оточенні іноземців, наша мова вдосконалюється. Наразі є велика кількість освітніх ресурсів і ігор, які можна використовувати, щоб перевірити свої навички, кинути виклик і змусити вас вийти зі своєї зони комфорту.

1. Повторюйте.

Повторення є найдавнішим методом навчання у світі, і одним з найбільш ефективних (це також один з кращих методів у світі маркетингу та реклами). Повторення змісту активує певні ділянки мозку, що відповідають за обробку та зберігання інформації. Прикладом такого типу навчання є перегляд фільму з субтитрами на рідній мові, а потім перегляд його з англійськими субтитрами і, нарешті, без субтитрів.

1. Слухайте музику та дивіться фільми.

Говорячи про перегляд фільмів, кілька досліджень, у тому числі в Університеті Помпеу Фабра в Барселоні (Іспанія), показали, що перегляд фільмів на мові оригіналу, з субтитрами мовою оригіналу, покращує здатність до навчання, допомагає ідентифікувати звуки.

1. Використовуйте мову.

Це може здатися дійсно очевидним, але ви повинні практикувати мову. Незалежно від того, чи буде це самостійно або з людиною, яка є носієм мови чи досвідченим співрозмовником, ключ до того, щоб звикнути до створення логічних і зрозумілих діалогів мовою, а також навчитися вільно і правильно говорити з іншими людьми.

1. Менше – більше.

Науково доведено, що ефективніше вчитися і запам’ятовувати в короткі сеанси максимум 30-40 хвилин, ніж витрачати тривалий час на перегляд того ж самого матеріалу. Крім того, поділ навчального матеріалу на менші розділи є одним з найпростіших трюків для асиміляції змісту.

1. Використовуйте свою уяву.

Так, використовуйте свою уяву! Уявіть, що ви перебуваєте в іншій країні, і у вас болить шлунок. Як би ви попросили водія таксі відвезти вас до найближчої лікарні? Що б ви сказали медсестрі у відділенні невідкладної допомоги? Як би ви пояснили ваші симптоми лікареві? Без тиску перебування в реальній ситуації, у вас є час, щоб перейти на нову лексику, граматику і вирази, які ви, можливо, повинні використовувати в певних реальних життєвих ситуаціях, чи то в лікарні, в ресторані або в готелі.

1. Переходьтед від активного до пасивного навчання.

Вивчаючи іноземну мову, корисно використовувати комбінацію активних і пасивних методів. Пасивні методи можуть включати: перегляд фільмів, прослуховування музики або співу. Ви також можете більш активно вчитися: писати речення, вивчати словниковий запас, шукати інформацію в Інтернеті або практикувати свою вимову вголос тощо.

1. Спостерігайте і слухайте одночасно.

Інший спосіб стимулювати ваш мозок, коли справа доходить до вивчення словникового запасу, полягає у комбінуванні вашого навчання з зображенням (тобто вивчення слова “гора”, коли ви дивитеся на картину гори). Для цього можна використовувати картки або шукати зображення в Інтернеті. Чим більше стимулів ви даєте мозку, тим краще буде зберігати інформацію.

1. Жестикулюйте.

Дослідження Інституту неврології і когнітивних наук ім. Макса Планка в Лейпцигу, Німеччина, показало, що коли певні фрази або слова вимовляються разом з відповідними жестами, сенс легше зрозуміти. Подивіться, як носії мови жестикулюють, в реальному житті або в кіно.

1. Смійтеся.

Ви помітили, що діти часто сміються? Різні дослідження показали, що сміх робить нас більш сприйнятливими і допомагає нам швидше вчитися. Почніть переглядати улюблені англійські комедії і вчитися!

Категорії: Кафедра англійської філології та методики викладання іноземних мов