«Мистецькі зустрічі» в Мукачівському державному університеті

Кафедрою співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін  Мукачівського державного університету в рамках проекту “Мистецькі зустрічі” проведено “Тиждень професійної майстерності”, протягом якого відбулися творчі зустрічі та майстер-класи за участі провідних фахівців мистецьких вищих навчальних закладів України, Інституту проблем виховання НАПН України та закладів загальної та дошкільної освіти м. Мукачева.

Доктор педагогічних наук, завідувач лабораторії художньо-естетичного виховання і мистецької освіти Інституту проблем виховання НАПН України Комаровська О.А. під час майстер-класу розкрила питання художнього пізнання, місця мистецької освіти в системі освіти, ознайомила з інноваційними методиками викладання.

Друга частина майстер-класів була спрямована на здобуття практичних навичок. Провела її кандидат педагогічних наук, провідний науковий співробітник лабораторії дошкільної освіти і виховання Інституту проблем виховання НАПН України, головний редактор науково-методичного журналу «Мистецтво і освіта»  Рогозіна В.В. Майстер-клас був побудований на методиці Вікторії Рогозіної: організаційні ігри на уроках. Педагоги дізнавалися як впливати на дітей, щоб вони могли мотивуватися, сконцентровувати увагу учнів, вихованців дитячого садочка під час навчання.

В рамках «Тижня професійної майстерності» було проведено науково-практичний семінар «Педагогіка співробітництва: взаємодія  ВНЗ та закладів загальної середньої освіти у контексті  підготовки майбутніх фахівців мистецької освітньої галузі»; студентська науково-практична конференція «Постать М. Скорика у розвитку українського музичного мистецтва»; методичний семінар «Навчальний репертуар як важливий чинник формування національної свідомості майбутнього вчителя музичного мистецтва».

У програмі “Тижня професійної майстерності”, репрезентованого кафедрою співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін МДУ, відбулися майстер-класи з сольного співу та виконавської майстерності  кандидата мистецтвознавства, професора кафедри сольного співу Львівської національної музичної академії ім. М.В. Лисенка Жишкович М.А. Також, для аудиторії студентів та науково-педагогічних працівників університету була прочитана лекція на тему: ” Вокально-технічні вправи для професійного розвитку співака”.

Тиждень був цікавим, корисним та змістовним як для педагогів, так і для студентів. Вчителі та майбутні педагоги отримали необхідні знання для подальшого професійного зростання.

Категорії: Кафедра співу, диригування і музично-теоретичних дисциплін