Моя професія – документознавець! Минуле. Сьогодення. Майбутнє.

Зміни, що відбулися у професійній структурі суспільства внаслідок дифузії інформаційних інновацій, є одним із чинників уведення до освітнього простору нової спеціальності 029 “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа”, яка має на меті не лише об’єднати у спільну систему розрізнені елементи професійної інформаційної освіти, а й забезпечити адекватний розвиток інформаційного середовища завдяки підготовці “інформаційних фахівців”.
Документообіг – важлива складова діяльності й обов’язковий елемент управління будь-якої установи, організації, підприємства. Ділові папери повинні бути правильно складені, системно зберігатися і оптимально переміщуватися. З розвитком економіки збільшуються інформаційні потоки і кількість документів у всіх сферах діяльності людини. Тому в наші дні зростає попит на досить нову професію – документознавець.
Виходячи з історії, прабатьком даної професії був давньоєгипетський писар, тобто – людина, професійно навчена мистецтву листа на мові ієрогліфів, а також арифметиці. Професія переписувача була дуже почесною, вони служили фараонам, звільнялися від сплати податків й служби в армії.
ХХІ століття недарма визначено як ера інформаційного суспільства, у якому інформація все частіше визначається як основний ресурс майбутнього, але повністю використовувати його зможуть тільки ті, хто має необхідні знання і підготовку. Ось чому нові пріоритети суспільного розвитку потребують висококваліфікованих фахівців, які володіють знаннями і навичками роботи з документами (як паперовими, так і електронними), з інформаційними системами та найсучаснішими програмними засобами.
Випускники спеціальності успішно працюють у державних організаціях, інформаційних, рекламних фірмах; відділах діловодства, документаційного забезпечення управління, секретаріатах; інформаційно-аналітичних відділах; відділах науково-технічної інформації, патентних відділах; в архівних установах, кадрових агенціях.
Ми пропонуємо Вам увійти до дружнього середовища, де Ви здобудете професійні знання та навички, зможете реалізувати свої креативні здібності та матимете перспективи для подальшого розвитку особистості.
Приєднуйтесь до нас, розвивайтесь разом з нами!

Slider: images not found