Мукачівський державний університет долучився до святкування 80-ї річниці Карпатської України

14 березня 2019 року Мукачівський державний університет долучився  до святкування 80-ї річниці Карпатської України. Це важлива подія загальноукраїнського значення. Адже із проголошенням незалежності Карпатської України і затвердженням її державних символів на історичній сесії Сойму у Хусті 15 березня 1939 року завершився складний і тривалий процес національного відродження закарпатських українців та інтеграції корінного населення краю до загальноукраїнського рівня. Започатковано новий етап українського державотворення у ХХ ст., який став провісником відбудови української незалежної соборної держави на всіх етнічних землях проживання українського народу.

Колективом кафедри суспільних дисциплін та фізичної культури факультету туризму та готельно-ресторанного бізнесу разом зі студентами чотирьох факультетів вузу було проведено науковий семінар на тему: «Від автономії Підкарпатської Русі до незалежності Карпатської України».

Зі  вступним словом виступили: проректор з науково-педагогічної роботи, д.е.н., проф. Папп В.В., д.і.н., доц. Малець О.О. Під керівництвом к.і.н., доц. Кухарчук О.С. студенти презентували наукові студії з історії створення Карпатської України та трагічних подій,  що розгорталися 16 березня 1939 року на Красному Полі. Змістовним був виступ Блистіва В.І., який в 1996 році разом з колегами заклав фундамент меморіального пам`ятника закатованим карпатським січовикам  на Верецькому перевалі.

Символічний хрест, що засвідчив трагедію Карпатської України на Верецькому перевалі Блистів В.І. урочисто передав Музею прикладного мистецтва Закарпаття при Мукачівському державному університеті.

Категорії: Кафедра суспільних дисциплін та фізичної культури