МУЗЕЙ – СКАРБНИЦЯ, ЩО СТВЕРДЖУЄ СУЧАСНЕ І ПОВ`ЯЗУЄ НАС ІЗ МИНУЛИМ

18 травня працівники музеїв усього світу відзначають професійне свято- Міжнародний день музеїв. Свято започатковане у 1978 році рішенням генеральної конференції Міжнародної ради музеїв.

Сьогодні в Україні налічується майже 500 державних та приватних музеїв.

7 липня 2004 року в Мукачівському державному університеті засновано Мукачівський Музей прикладного мистецтва Закарпаття. Експозиція музею презентує витвори різних видів народного мистецтва, а саме: народні костюми, вишивку, кераміку, різьбу по дереву. Окремий розділ висвітлює історію становлення освіти в Мукачеві. Цікавим є розділ, де представлені предмети побуту — вироби з дерева, гончарство, ткацтво та лозоплетіння, предмети праці — ткацький станок, прялки та ін. Кожна річ експозиції є унікальною: орнаменти, техніка виконання та вишиті мотиви не повторюються.

20 вересня 2018 року в Мукачівському державному університеті відбулося відкриття ще одного залу музею, де в більшості представлені прядильно-ткацькі знаряддя та вироби із ткацтва. Кожна річ музею  несе у собі життя і побут нашого народу, унікальна за орнаментом та технікою виконання. Пошито вироби переважно з домотканого полотна.

Сьогоднішній день вимагає від музеїв формування нового підходу до своєї роботи: інтерактивні експозиції, активна співпраця з різними мас-медіа, громадськими організаціями, різними фундаціями, сучасна рекламна діяльність, активне впровадження в систему “Інтернет” інформації про діяльність музеїв України, їх збірки, окремі музейні пам‘ятки, що мають національне, європейське, світове значення тощо. Тому професія працівника музею набирає нового змісту, потребує відповідних знань. Мукачівський державний університет готує фахівців музейної справи з 2018 року. Студенти мають змогу проходити практику в музеях університету та міста, втілюючи на практичних заняттях  свої ідеї при формуванні експзицій музею.

Бібліотеки та музеї мають спільні завдання, пов’язані з вивченням, збереженням, використанням та популяризацією інформаційних матеріалів з метою задоволення інформаційних, наукових і культурних потреб суспільства, залучення громадян до надбань національної та світової культурної спадщини, збагачення духовного потенціалу народу. Наукова бібліотека Мукачівського державного університету має унікальну постійно діючу  виставку навчальних, освітніх матеріалів часів Австро-Угорської імперії та  Чехословаччини. Матеріали для виставки – з приватної колекції Василя Панкулича.

З нагоди святкування Міжнародного дня музеїв запрошуємо переглянути унікальну виставку (ч. з. №1, вул. Філатова, 16).

Категорії: Наукова бібліотека МДУ