На кафедрі теорії та методики дошкільної освіти педагогічного факультету Мукачівського державного університету студенти мають змогу отримувати кваліфікацію дефектолога (логопеда)

З розвитком сучасних технологій в галузі медицини та психології стає все більш затребуваною професія – логопед.  Адже це людина, що поєднує в собі талановитого педагога і досвідченого лікаря. Він повинен безпомилково визначати причину виникнення мовленнєвого дефекту і грамотно складати ефективні вправи і техніки для усунення проблем. Спектр вибору професій для логопеда є досить широким:

• логопед освітніх закладів(загальноосвітніх дошкільних та шкільних закладів, спеціалізованих освітніх дошкільних та шкільних закладів для дітей з різними вадами психофізичного розвитку, в тому числі навчально-реабілітаційних центрів, центрів соціальної реабілітації);
  • логопед медичних закладів(поліклінічні дитячі відділення, неврологічні відділення лікарень стаціонарного перебування, реабілітаційних центрів);
  • вчитель молодших класівспеціальних шкіл для дітей з порушеннями мовлення;
  • виховательспеціальних дошкільних закладів для дітей з порушеннями мовлення або окремих логопедичних груп при масових дошкільних закладах, вихователь шкіл для дітей з порушеннями мовленнєвого розвитку;
  • логопед-консультантта консультант-спеціальний психолог психолого-медико-педагогічних консультацій;
  • асистент вчителяінклюзивних класів у загальноосвітніх школах;
  • спеціальний психологспеціальних та загальноосвітніх закладів освіти.

Можна без перебільшення сказати, що логопед – професія майбутнього. Адже саме він навчає людей правильно говорити, а мова є найголовнішою складовою комунікацій всього людства: завдяки їй ми можемо спілкуватися з іншими, ділитися думками і передавати інформацію.