СИСТЕМА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ: ДОСВІД ПРОЕКТУВАННЯ ТА НОВІ МОЖЛИВОСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ

Система підвищення кваліфікації: досвід проектування та нові можливості реалізації

Кафедра ЛП і ПО провела семінар-практикум для педагогічних працівників професій швейного напрямку ПТНЗ

На сьогодні традиційна роль системи підвищення кваліфікації як системи надання освітніх послуг у відповідності до потреб педагогічних працівників на основі їх власних запитів та вимог професійно-технічної освіти загалом,  потребує суттєвих змін. Це зумовлено специфікою інноваційних процесів, які наразі будоражать всю освіту, та складністю щодо адаптивного…

Читати далі…

Cистема підвищення кваліфікації: досвід проектування та нові можливості реалізації

    На сьогодні традиційна роль системи підвищення кваліфікації як системи надання освітніх послуг у відповідності до потреб педагогічних працівників на основі їх власних запитів та вимог професійно-технічної освіти загалом, потребує суттєвих змін. Це зумовлено специфікою інноваційних процесів, які наразі будоражать всю освіту, та складністю щодо адаптивного впровадження цих інновацій у самій сфері освіти.

    Усвідомлюючи важливість сприйняття інновацій, маючи можливості щодо проектування сучасних освітніх програм, викладачами кафедри легкої промисловості та професійної освіти (ЛП і ПО), які забезпечують спеціалізацію «конструювання та технології швейних виробів», зініційовано короткострокове підвищення кваліфікації за програмою семінару-практикуму «Інноваційні технології в галузі швейного виробництва» для педагогічних працівників професій швейного напрямку професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ).

    На основі моніторингу освітніх запитів педагогів ПТНЗ спільно з керівництвом навчально-методичного центру ПТО у Закарпатській області спроектовано програму семінару-практикуму, зорієнтовану на потреби та інтереси педагогів ПТНЗ і направлену на творчий розвиток професійно-педагогічної діяльності.

15 березня цього року представники 7-ми профтехосвітніх навчальних закладів області, що забезпечують підготовку працівників для підприємств швейної галузі, зібралися в технологічному корпусі університету для участі в семінарі. Декан факультету економіки, управління та інженерії університету професор М.І. Стегней та методист НМЦ ПТО Л.П. Войченко урочисто відкрили навчально-методичний захід. Успіху та плідної праці учасникам побажали завідувач кафедри ЛП і ПО професор О.П. Козарь та керівник семінару-практикуму доцент Н.В. Білей-Рубан.

Теоретична частина програми семінару-практикуму включала розгляд наступної проблематики:

  1. Основні напрямки підготовки фахівців для швейної галузі відповідно до потреб роботодавців та ринку праці (Матвійчук С.С. к.т.н., ст. викладач).
  2. Новітні технології в області проектування та експлуатації одягу різного призначення. (Герасимов В.В. к.ф.-м.н.. доцент).
  3. Асортимент сучасних матеріалів для швейної промисловості. Новітні виробничі технології (Білей-Рубан Н.В. к.т.н., доцент).

    Практична частина програми передбачала отримання навичок з сучасних технологій виготовлення чоловічого одягу в умовах масового виробництва (Полуда С.Н. – ст. викладач) та участь у майстер-класі з «Моделювання жіночого одягу методом макетування» ( Коваль Т.В. – ст. викладач).

За підсумками участі у семінарі-практикумі всі педагоги отримали відповідний сертифікат. Підвищення кваліфікації вдало реалізувалось для:

  • майстрів виробничого навчання з Хустського професійного ліцею сфери послуг;
  • викладачів спеціальних дисциплін Ужгородського вищого комерційного училища КНТЕУ;
  • викладача спеціальних дисциплін та майстра виробничого навчання Перечинського професійного ліцею;
  • майстрів виробничого навчання ДНЗ «Мукачівський центр професійно-технічної освіти»;
  • майстрів виробничого навчання ПТУ № 33 смт. Великий Березний
  • викладача спеціальних дисциплін та майстра виробничого навчання Міжгірського професійного ліцею;
  • викладача спеціальних дисциплін та майстра виробничого навчання Берегівського професійного ліцею сфери послуг.

    Запропонований викладачами спеціалізації «конструювання та технології швейних виробів» формат підвищення кваліфікації може виконувати нову роль – прогнозну та наступальну, а не вичікувальну, при наданні освітніх послуг педагогам сфери професійно-технічної освіти. А власне, сама кафедра легкої промисловості і професійної освіти Мукачівського державного університету має всі шанси, як освітня організація, виступати в Західному регіоні України в ролі майданчика для професійного стажування педагогічних працівників.

Ініціативна група з реалізації проекту семінару-практикуму
під керівництвом к.т.н., доцента кафедри ЛП і ПО МДУ
Н.В. Білей-Рубан