Бібліотека – це той храм, де завжди народжується

і зберігається духовність.

Пам’ятаймо, що у давнину бібліотеку називали

«дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі».

В. Сухомлинський

Здається, що професія бібліотекаря полягає в тому, щоб знайти і видати книгу і щоб працювати в бібліотеці – не обов`язково десь вчитися.

НІ! Це не так!

Якою є бібліотека ХХІ століття? Місцем для самореалізації, де всі охочі можуть прочитати лекцію? Простором для навчання і розвитку, де проходять тренінги з підвищення кваліфікації або освітні курси?

Сьогодні бібліотека перестає бути читальнею та книгосховищем, а крокує в ногу з часом, трансформуючись з книгозбірень в потужні інформаційні центри, оснащені сучасною технікою де всі процеси автоматизовані.

Отже, бібліотеки кардинально змінилися і від бібліотечних фахівців очікується адекватна реакція на ці зміни. Бібліотекам потрібні фахівці, які мають організаторські, творчі здібності, ерудовані, креативні, комунікабельні, являються фахівцями з інформаційних технологій.

Мукачівський державний університет здійснює підготовку фахівців  спеціальності «Інформаційна, бібліотечна, архівна справа». Закінчивши навчання, студенти набудуть ключових компетенцій, необхідних для роботи у сфері організації та управління системами електронного документообігу, організації архівного зберігання документів та матимуть можливість обіймати наступні посади:

• референт у службах державної адміністрації;
  • документознавець;
  • інформаційний аналітик підприємства(фірми);
  • менеджер інформаційних систем, агентств;
  • бібліотекар; бібліограф; методист бібліотеки;
  • зберігач фондів;
  • спеціаліст відділу культури;
  • науковий співробітник інформаційних, науково-дослідних установ та музеїв;
  • секретар керівника;
  • архівіст;
  • спеціаліст служби науково-технічної інформації;
  • викладач фахових дисциплін в коледжах культури, ВНЗ ІІІ–ІV рівнів акредитації.

Студенти спеціальності «Інформаційна, бібліотечна, архівна справа» матимуть можливість працевлаштуватись в органи влади, правоохоронні органи, ЗМІ, бібліотеки, науково-дослідні установи, державні та відомчі архіви, сферу консалтингових послуг.

Категорії: Наукова бібліотека МДУ