В МДУ до Всесвітнього дня охорони праці проведено круглий стіл «Охорона праці на роботі майбутнього!»

Головним скарбом життя є здоров’я, і, щоб його зберегти, потрібно багато що знати…

Авіцена

Міжнародна організація праці у 2003 році оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці. У цей день проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці. Цьогоріч Україна долучилася до ініціативи Міжнародної організації праці провести заходи до Всесвітнього дня праці під гаслом «Безпечне та здорове майбутнє праці». Разом з міжнародною спільнотою Україна визнає, що здорові та безпечні  умови праці  – це стратегічне завдання, яке стоїть перед державою і бізнесом.

Традиційно цю дату відзначили й в Мукачівському державному університеті. 17 квітня у вузі було проведено круглий стіл «Охорона праці на роботі майбутнього!», присвячений сторіччю Міжнародної організації праці та Всесвітньому дню охорони праці.

Мета заходу – донести до людей головні правила, як зберегти здоров`я, а інколи і життя. Адже схвалені Урядом Концепції реформування системи управління охороною праці в Україні виступають основою для запровадження національної системи управління безпекою та гігієною праці і є важливими!

Проректор з науково-педагогічної роботи та економічних питань Пігош В.А. урочисто відкрив захід та зазначив, що  закріплення практик щодо постійного навчання з безпеки та гігієни праці може допомогти працівникам і роботодавцям мінімізувати наявні та потенційні виробничі ризики, у такий спосіб покращивши результати роботи у сфері охорони праці.

З доповідями також виступили: начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій, мобілізаційної та оборонної роботи виконавчого комітету Мукачівської міської ради В.П. Карпік, заступник начальника Патрульної служби у Закарпатській області Найман В.З., завідувач амбулаторії загальної практики  сімейної медицини Сидоран Р.І., завідувач навчально-консультативним пунктом Цивільного захисту м. Мукачева та району Семенович П.П., завідувач відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Мукачівської міськрайонної філії ДУ «Закарпатського обласного центру Міністерства охорони здоров’я» Товтин Я.М., інструктор з ПБ МДУ Самус Л.Ф.

Завідуюча відділом охорони праці МДУ Гобрей М.В. підкреслила, що важко спрогнозувати, які технології існуватимуть у майбутньому, як вони будуть інтегровані в робочі процеси і який вплив – позитивний чи негативний – матимуть на безпеку праці. Тому наша діяльність, що передбачає інноваційні підходи, має бути орієнтована на людину, пріоритетність навчання і постійний розвиток протягом усього життя.

Ректор МДУ Тетяна Щербан  зазначила, що впровадження новітніх технологій в навчальний процес вимагає змін в системі охорони праці, всі рекомендації, надані фахівцями, будуть включені у комплексний ряд заходів з охорони праці в Мукачівському державному університеті.