Вшанування пам’яті Великого Кобзаря в Мукачівському державному університеті!

У рамках відзначення 205-річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка 12 березня 2019 року в Мукачівському державному університеті відбулась літературно-музична вітальня «І хоч минули сотні літ – Він завжди з нами буде!» за участю студентів педагогічного факультету.

З вітальним словом до науково-педагогічних працівників і студентства звернулась ректор Мукачівського державного університету, професор Щербан Тетяна Дмитрівна.

Затамувавши подих, присутні слухали про тяжке кріпосницьке життя малого Тараса, про його поневіряння в наймах, любов до рідного краю, до місця, де він народився та виріс. Викликали інтерес у глядачів відеосюжет про життєвий і творчий шлях великого Кобзаря, презентація його знаменитих картин.

З піднесенням та особливим відчуттям художнього слова читали Шевченкову поезію студенти Граб Лариса, Варга Іванна та випускник магістратури Горват Віталій. Змістовні доповіді про історію збірки «Кобзар» та становлення Т. Шевченка як художника представили студенти Гальович Ірина і Комарницька Алла.

Возвеличення справжнього кохання і вірності, засудження стосунків без почуттів, шлюбу за розрахунком – саме такими ідеями пройнята балада «Тополя», яку майстерно зіграли студенти-першокурсники спеціальностей «Початкова освіта» та «Дошкільна освіта».

Задушевно і милозвучно лунали пісні на вірші Т. Шевченка у виконанні Мартіни Кельман, Адріани Борисової, Віталія Горвата та ансамблю студентів спеціальності «Музичне мистецтво». Глядацька аудиторія приймала кожного виконавця теплими і щирими оплесками.

Присутні відкрили для себе нові сторінки життєвого та творчого шляху видатного поета і народного пророка.