Пізнавати нове – завжди цікаво!

Лише осмислені знання приносять плоди. Марія фон Ебнер-Ешенбах

З метою підвищення практичної підготовки студенти 3-го курсу спеціальностей «Облік і аудит» та «Професійна освіта. Економіка» факультету економіки, управління та інженерії разом з викладачами кафедри обліку і оподаткування та маркетингу 10 квітня 2017 р. здійснили екскурсію на завод Закарпатська Будівельна Кераміка ТОВ «Русинія», що знаходиться в селі Іванівці Мукачівського району.
Основна мета екскурсії – познайомити молодь з реальним виробництвом продукції заводу, його технічним забезпеченням та організацією бухгалтерського обліку.
Екскурсію проводив головний менеджер з виробництва. Він розповів присутнім про історію заводу: «Закарпатська будівельна кераміка – це найбільш комплексне підприємство з виготовлення виробів стінової кераміки в Західній Україні. Введений в експлуатацію в 2011 році з використанням сучасного обладнання європейських фірм, характеризується надзвичайно високим ступенем автоматизації. При випуску 75 – 80 мільйонів умовних одиниць в рік на заводі працює лише 115 чоловік. Мінімізація впливу людського фактора забезпечує високу якість продукції. Для заводу характерна висока технологічна гнучкість, час переналагодження обладнання при переході від одного найменування до іншого в межах одного формату становить не більше 10 – 15 хвилин, а при зміні форматів – не більше 1–1,5 години. Це служить основою досягнення ринкової гнучкості при одночасному збереженні досить великих обсягів виробництва і стабільно високої якості продукції, яка використовується для будівництва як соціального, так і елітного житла…».
Студентів ознайомили з технологічним обладнанням цехів, процесом та технологією виготовлення продукції, а саме: умови визрівання, зберігання та види цегли.
Не менш цікаво студентам було дізнатись і про специфіку ведення бухгалтерського обліку на заводі Закарпатська Будівельна Кераміка ТОВ «Русинія». Працівники бухгалтерії розповіли про загальні теоретичні засади та практичні аспекти і особливості відображення всіх стадій технологічного процесу виготовлення продукції в бухгалтерському обліку.
Також у рамках цього заходу майбутніх фахівців зі спеціальностей «Облік і аудит» та «Професійна освіта. Економіка» запрошували на проходження практики з подальшим працевлаштуванням.
Молодь надзвичайно вдячна всім організаторам за цікаву та навчальну екскурсію.