Порядок прийому заяв та документів для участі у конкурсному відборі

Вступники на ОР бакалавра на основі ОКР молодшого спеціаліста подають заяви тільки в паперовій формі.

Заява в паперовій формі подається вступником особисто до приймальної комісії Мукачівського державного університету. Відомості кожної заяви в паперовому вигляді реєструються уповноваженою особою приймальної комісії в Єдиній базі в день прийняття заяви.

У заяві вступники вказують конкурсну пропозицію із зазначенням спеціальності (предметної спеціальності, спеціалізації, освітньої програми, мови) та форми здобуття освіти.

Для участі у конкурсі для вступу за різними формами навчання вступники подають окремі заяви.

Під час подання заяви в паперовій формі вступник пред’являє особисто оригінали:

• документа, що посвідчує особу;
  • військово-облікового документа для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
  • документа державного зразка про раніше здобутий освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на основі якого здійснюється вступ, і додаток до нього;
  • сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури (для вступників для здобуття ступеня бакалавра за спеціальностями галузі знань 07 «Управління та адміністрування» – 071 Облік і оподаткування , 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 073 «Менеджмент», 075  «Маркетинг»).

У разі відсутності з об’єктивних причин документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, може подаватись довідка державного підприємства «Інфоресурс» про його здобуття, у тому числі без подання додатка до документа про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень.

До заяви, поданої в паперовій формі, вступник додає:

• копію документа (одного з документів), що посвідчує особу, передбаченого Законом України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус»;
  • копію військово-облікового документу – для військовозобов’язаних (крім випадків, передбачених законодавством);
  • копію документа державного зразка про раніше здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень, на основі якого здійснюється вступ, і копію додатка до нього;
  • копію сертифіката (сертифікатів) зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти) сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури (для вступників для здобуття ступеня бакалавра за спеціальностями 071 Облік і оподаткування , 072 «Фінанси, банківська справа та страхування», 073 «Менеджмент», 075  «Маркетинг» на основі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста) або екзаменаційного листка єдиного фахового вступного випробування/єдиного вступного іспиту (у визначених цими Правилами випадках);
  • шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см;
  • копію ідентифікаційного податкового номера;
  • шість кольорових фотокарток розміром 3 х 4 см.

Усі копії документів засвідчуються за оригіналами приймальною комісією Мукачівського державного університету. Копії документа, що посвідчує особу, військового квитка (посвідчення про приписку) не підлягають засвідченню. Копії документів без пред’явлення оригіналів не приймаються.

Приймальна комісія розглядає заяви та документи вступників і приймає рішення про допуск до участі в конкурсному відборі для вступу на навчання до Мукачівського державного університету протягом трьох робочих днів з дати реєстрації заяви в Єдиній базі або отримання результатів вступних випробувань, але не пізніше наступного дня після завершення прийому документів. Оприлюднення поточних рейтингових списків вступників здійснюється на офіційному веб-сайті Мукачівського державного університету на підставі даних, внесених до Єдиної бази.

Факт ознайомлення вступника з Правилами прийому, наявною ліцензією і сертифікатом про акредитацію відповідної освітньої програми (напряму підготовки, спеціальності) фіксуються в заяві вступника та підтверджуються його особистим підписом при поданні заяви у паперовій формі.

При прийнятті на навчання осіб, які подають документ про здобутий за кордоном ступінь (рівень) освіти (далі – Документ), обов’язковою є процедура визнання і встановлення еквівалентності Документа, що здійснюється відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 05 травня 2015 року № 504 «Деякі питання визнання в Україні іноземних документів про освіту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 травня 2015 року за № 614/27059.

При прийнятті на навчання осіб, які подають документ про вищу духовну освіту, виданий закладом вищої духовної освіти, обов’язковим є подання Свідоцтва про державне визнання документа про вищу духовну освіту або рішення Вченої ради Університету щодо визнання зазначеного документа у встановленому законодавством порядку.