Як не розгубити знання, отримані протягом навчального року

Практично кожен студент у своєму житті задавався питанням, як НЕ розгубити отримані в навчальному році знання і засвоїти їх на довгий час. Якщо подумати, це дійсно актуальна проблема. Більшість невдач в процесі навчання пов’язані саме з труднощами запам’ятовування великого обсягу інформації.

Найбільш ефективні методики, які дозволяють максимально використовувати свої можливості, не розгубити знання під час відпочинку і продуктивно підготуватися до іспиту.

Дотримуйтесь певної техніки запам’ятовування

Німецькі дослідники запропонували дієву методику запам’ятовуваня матеріалу до іспиту. Потрібно дотримуватися правила 3 ​​кроків:

перший крок – вибрати невеликий відрізок тексту, з якого можна відразу запам’ятати головні моменти. Після його прочитання, потрібно відтворити інформацію своїми словами;

другий крок – відтворити уривок тексту ще раз;

третій – перевірити, чи правильно вами переказана інформація.

Така техніка не вимагає великих енерговитрат, тому що обсяг матеріалу, що запам’ятовується, невеликий і його відтворення абсолютно не напружує. Інформація запам’ятовується дуже швидко, але короткочасно – якщо ж ви хочете помістити її в довгострокову пам’ять, потрібно повторювати такий алгоритм регулярно.

Правильне повторення

При підготовці до іспиту за пару днів, все зазубрена інформація «вивітрюється» з голови приблизно за такий же термін, а то і швидше. Тому важливо не тільки користуватися техніками запам’ятовування в якості експрес-допомоги, але й повторювати завчену інформацію. Існують різні методики, але в якості найефективнішою виділяють «спосіб восьми»: повторення прочитаного через 8 годин, потім через 8 днів і через 8 тижнів.

Розкажіть своїми словами

Один з класичних методів запам’ятовування, який завжди залишається актуальним – переказ інформації іншій людині. В цьому випадку матеріал засвоюється в рази ефективніше, тому що людина знаходить в тексті найбільш цікаві моменти, переказуючи які, більш продуктивно запам’ятовує їх